کد خبر : ۱۸۳۸۱۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش قیمت جهانی نفت در هفته های اخیر موجب قرمز پوشی سهام گروه پالایشی و اکثر شرکت های پتروشیمی شده اما در مقابل خودرویی ها به دلیل انتشار شایعه افزایش نرخ و همچنین گزارشی که از سوی شرکت زامیاد روی کدال منتشر شد سبزپوشی را تجربه می کنند.

به گزارش بورس نیوز، در نخستین ساعات صبح امروز شاخص کل بازار قرمز پوش شد که کارشناسان دلایل متعددی از جمله کاهش قیمت نفت را درآن موثر می دانند.

در این خصوص پویان دارابی مدیرعامل کارگزاری آتی ساز بازار به بورس نیوز گفت: کاهش قیمت نفت و دلار در قرمز پوش شدن امروز شاخص موثر است.

وی با بیان اینکه سهام سایپا تا این لحظه سبز پوش است، افزود: در حال حاضر خودرویی ها به دلیل انتشار شایعه افزایش نرخ و همچنین گزارشی که از سوی شرکت زامیاد روی کدال منتشر شد سبزپوشی را تجربه می کنند.

دارابی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت جهانی نفت روند نزولی را در پیش گرفته است، ادامه داد: کاهش قیمت این محصول در  هفته های اخیر موجب قرمز پوشی سهام گروه پالایشی و اکثر شرکت های پتروشیمی شده زیرا به دلیل کاهش ارزش فروش این شرکت ها حاشیه سود سهام آن ها نیز کاهش یافته است.

کارشناس بازار سرمایه با تاکید براینکه اکنون سهام تمامی گروه های متاثر از قیمت نفت قرمزپوشی را تجربه می کنند، گفت: اما گروه خودرویی در انتظار افزایش نرخ بوده و از آنجا که شرکت زامیاد نیز گزارشی مبنی بر افزایش قیمت محصولات خود در کدال منتشر کرده بنابراین سهم کل شرکت های این گروه سبزپوش شده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: