کد خبر : ۱۸۳۸۲۰
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: عرضه نفت خام در بورس در برنامه ششم توسعه هم مطرح شده است و از نظر قانونی مشکلی ندارد و حتی در برنامه‌های قبلی هم به این امر توصیه شده بود.

به گزارش بورس‌نیوز، اسدالله قره‌خانی درباره عرضه نفت خام در بورس گفت: این موضوع در برنامه ششم توسعه هم مطرح شده است و از نظر قانونی مشکلی ندارد و حتی در برنامه‌های قبلی هم به این امر توصیه شده بود.

قره‌خانی ادامه داد: قصد از انجام این کار هم عرضه صرفا یک میلیون بشکه نفت در بورس نبوده و قرار است استمرار داشته باشد زیرا خریدارانی که به بورس می‌آیند مشتریان جدیدی پیدا می‌کنند و قراردادهای بلندمدتی با پالایشگاه‌های مختلف منعقد کنند و در نتیجه، خریداران نفت سازوکاری را بر مبنای فعالیت‌های درازمدت‌شان تهیه می‌کنند چون نفت محصولی نیست که شما یک محموله را ببرید بفروشید و تمام شود بلکه باید این روند ادامه‌دار باشد.

اسدالله قره‌خانی با اشاره به ضرورت عرضه مداوم نفت در بورس گفت: خریداران، نفتی را که از نظر شیمیایی و فنی دارای خواص خاصی است را به پالایشگاه‌ها می‌برند و آن پالایشگاه باید تجهیزاتش را با این نفت تنظیم کند و در نتیجه، لازم است این عرضه مستمر باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره اظهارات زنگنه مبنی بر ارائه پیشنهاد ریالی شدن تسویه وجوه فروش نفت در بورس و حمایت مدیرعامل جدید شرکت ملی نفت ایران از تداوم عرضه نفت در بورس گفت: تا پیش از این قرار بود 80 درصد ارزی و 20 درصد ریالی باشد. این مساله بستگی به این دارد که وزارت نفت به اهداف و درآمدهایش برسد بنابراین اگر زمانی کشور نیاز به ارز داشته باشد و خریدار نتواند ارز را تهیه کند ما مکانیزم دیگری در نظر می‌گیریم و در نتیجه، این انعطاف وجود دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: