تعداد بازدید : ۱۰۴۹
کد خبر : ۱۸۳۸۳۷
آبسیم بررسی کرد؛
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
مدت های مدیدی است که صنعت ساختمان کشور در رکود بی سابقه و عمیقی به سر می برد و اعطای گاه به گاه وام های مسکن نیز دردی دوا نکرده است. در نتیجه انتظار چندانی نیز نمی توان از گروه انبوه سازان در بورس تهران داشت و وضعیت قیمت سهام و همچنین درآمدزایی این شرکت ها چندان امیدوارکننده نیست.

به گزارش واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بررسی وضعیت فروش شرکت های انبوه ساز حاضر در بورس اوراق بهادار تهران در مهر ماه سال جاری همچنان نشانه های رکود را به معرض نمایش می گذارد.

بر این اساس، از میان شرکت هایی که گزارش خود را منتشر کرده اند، پاییز ساختمانی ها بسیار سرد بود و نیمی از شرکت ها هیچ گونه فروشی نداشته اند و کماکان واحدهای تکمیل شده و در دست ساخت، بدون مالک باقی مانده اند.

در بین شرکت های انبوه ساز، «ثباغ» در مهر ماه بیش از سایرین توانسته واحدهای خود را به فروش برساند و با ثبت متراژ 1560، رتبه اول را از آن خود کرده است. پس از آن «ثرود» 881 متر و «ثشرق» 405 متر از پروژه های خود را به مرحله فروش رساندند.

شرکت هایی همچون «ثامان»، «ثعمرا»، «ثتران» و... توفیقی در امر فروش کسب نکردند.

سایه رکود قصد کوچ ندارد / کدام انبوه ساز بیشتر مشتری دارد

از نظر مبلغ فروش «ثباغ» توانست حدود 68 میلیارد ريال و «ثرود» نیز 56 میلیارد ريال عایدی کسب کند. اما در این بخش «ثشرق» جای خود را به «ثالوند» با 18 میلیارد ريال فروش داد.

سایه رکود قصد کوچ ندارد / کدام انبوه ساز بیشتر مشتری دارد

همانطور که از عملیات و فعالیت های شرکت های ساختمانی در مهر ماه مشخص است، همچنان وضعیت معاملات در بازار مسکن دلچسب نیست و رکود حاکم قصد کوچ ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.