تعداد بازدید : ۵۴۸
کد خبر : ۱۸۳۹۵۹
نماینده مردم لنگرود:
۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
نماینده مردم لنگرود گفت: صادرات برنج در شرایط کنونی کشور لزومی ندارد و اگر صادراتی صورت بگیرد مصداق بارز سوء استفاده از شرایط حال حاضر اقتصاد کشور است.

به گزارش بورس‌نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی، در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر صادرات برنج ایرانی، اظهار کرد: نمی‌توان صادرات برنج را تایید کرد زیرا در حال حاضر به منظور نیاز بازار کشور به برنج این محصول وارد می‌شود، درصورتی که صادراتی صورت گرفته باشد اتفاق خوبی نیست و آسیب‌زا است.

سالانه حدود 1 و نیم میلیون تن برنج وارد کشور می‌شود

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت با بیان اینکه سالانه 1 و نیم تا 2 میلیون تن برنج وارد کشور می‌شود هرچند که بخشی از این برنج وارداتی مازاد نیاز بازار است، گفت: صادرات برنج در شرایط کنونی کشور لزومی ندارد و اگر صادراتی صورت بگیرد مصداق بارز سوء استفاده از شرایط حال حاضر اقتصاد کشور است.

صادرات احتمالی برنج قاچاق محسوب می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حالی که نرخ ارز افزایش پیدا کرده است صادرات از نظر اقتصادی صرفه دارد اما در شرایطی که ما نیاز به واردات این محصول داریم صادرات آن تبدیل به رانت و قاچاق می‌شود، اضافه کرد: همانگونه که دولت اقدام به واردات کالاهای اساسی می‌کند باید مراقب باشد تا کالاهای اساسی از جمله برنج از کشور خارج نشود.

احتمال صادرات برنج‌های وارداتی با ارز دولتی وجود دارد

لاهوتی در پایان در خصوص اینکه این امکان وجود دارد که برنج‌های وارداتی با ارز دولتی مجددا از کشور خارج شده باشد، خاطرنشان کرد: اگر صادرات برنج صورت گرفته باشد این احتمال وجود دارد برنج را با ارز 4 هزار 200تومانی وارد کشور کرده باشند و با نرخ ارز آزاد از کشور خارج کرده باشند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: