تعداد بازدید : ۵۶۷
کد خبر : ۱۸۴۰۲۴
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس:
۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
در بورس کالا، قیمت‌ها براساس نظام عرضه و تقاضا تعیین می‌شود که این امر نه تنها کشور را در مسیر حرکت به سمت اقتصاد بازار هدایت می‌کند، بلکه به کمک سازوکار شفاف این بازار، حقوق زعفرانکاران که با زحمت بسیار اقدام به تولید طلای سرخ می کنند، دیگر تضییع نخواهد شد.
به گزارش بورس نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن بیان این مطلب  اظهار کرد: با توجه به اینکه بورس کالا مکانی است که معاملات در آن شفاف و با قیمت واقعی صورت می گیرد، عرضه زعفران در این بازار باعث خواهد شد خریداران خارجی با اطمینان بیشتری اقدام به خرید این محصول کنند.

منصور مرادی افزود: با توجه به بسترهای مناسبی که بورس کالا برای انجام معاملات کالاها در اختیار دارد، با اطمینان می توان گفت عرضه زعفران در این بازار باعث خواهد شد تا در کنار نظارت بر معاملات این محصول، شاهد شفافیت قیمتی آن نیز باشیم.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی افزود: بورس کالا طی سال‌های گذشته فضای شفافی را برای مبادله کالاهای مختلف فراهم کرده و اعتقاد دارم معامله زعفران در این بازار نیز مانع کشف کاذب قیمت ها شده و جلوی افراد سودجو را خواهد گرفت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص امکان بین المللی شدن معاملات زعفران با برند ایرانی به کمک بورس کالا، گفت: بورس کالا با توجه به ظرفیت هایی که دارد می تواند در ترسیم رخدادهای اقتصادی و آمارهای تجاری در کشور و در نهایت تصمیم گیری ها، به فعالان اقتصادی کمک کند. بر همین اساس، به دلیل اینکه زعفران مورد توجه خریداران خارجی است، می توان این محصول استراتژیک را از طریق بورس کالا در بازارهای جهانی عرضه کرد.

مرادی اظهار داشت: به طور یقین با عرضه زعفران در بورس کالا خریداران خارجی بیشتر به خرید این محصول ترغیب خواهند شد. زیرا با توجه به اینکه بورس کالا مکانی برای انجام معاملات شفاف است، خریداران خارجی با اطمینان بیشتری اقدام به خرید این محصول خواهند کرد تا ایران از طریق بورس کالا به تدریج  به مرجع قیمتی زعفران در دنیا تبدیل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: افزون بر همه این موارد، دولت می تواند از آمارهای معاملاتی ثبت شده در بورس کالا، هم در حوزه تولید و کشت و هم در حوزه صادرات جهت برنامه ریزی های علمی و بلندمدت برای آینده، استفاده کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: