تعداد بازدید : ۷۹۱
کد خبر : ۱۸۴۰۹۷
طی ۸ ماه نخست ۲۰۱۸ روی داد:
۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶
تولید جهانی مس طی ۸ ماه ۲۰۱۸ با رشد سه درصدی همراه شد. در این مدت قاره آفریقا به عنوان پیشتاز تولید عمل کرد در حالی که امریکای شمالی، افت تولید را پشت سر گذاشت.
به گزارش بورس نیوز، بنابر گزارش اخیر گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان اوت ۲۰۱۸ میلادی، ۱۳ میلیون و ۳۹۹ هزار تن ماده معدنی تولید کردند که حاکی از رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی این مدت، تولید معادن مس آفریقا( ۸ درصد)،آمریکای لاتین(۵ درصد)،آسیا (۳درصد) و اقیانوسیه(۷درصد) رشد نشان داد در حالی که تولید این ماده معدنی در آمریکای شمالی( ۵.۵ درصد )کاهش یافت و در اروپا نیز بدون تغییر به ثبت رسید.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۸ ماهه سال جاری میلادی، ۱۵ میلیون و ۶۱۵ هزار تن مستصفیه شده تولید کردند که حاکی از افزایش یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.طی ۸ ماهه نخست ۲۰۱۸، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۶ میلیون و ۳۵۷ هزار تن افزایش یافت که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۶ میلیون و ۹۸هزار تن به ثبت رسید.

قیمت جهانی مس

بنا برگزارش گروه مطالعات بین المللی مس ، میانگین قیمت جهانی مس طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی با ۷ درصد افزایش به ۶ هزار و ۵۹۵ دلار بر تن رسید.کمترین قیمت ۵هزار و ۸۲۳ دلار بر تن (پنجم سپتامبر) و بالاترین قیمت ۷هزار و ۲۶۲ دلار بر تن( هشتم ژوئن)ثبت شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: