تعداد بازدید : ۹۴۸
کد خبر : ۱۸۴۱۹۷
عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی ایران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
افزایش سقف تسهیلات مسکن با توجه به گپ عمیق هزینه ها و درآمدهای بخش عمده متقاضیان واقعی مسکن، راهکار مناسبی نیست.
به گزارش بورس‌نیوز، رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده برای میزان افزایش سقف وام خرید مسکن باید محاسبات انجام شود، از آنجاکه مسکن امسال حدود ٩٠ درصد افزایش یافته است؛ از این رو وام باید حداقل دو برابر شود.

محمدعلی پورشیرازی عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های ساختمانی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را در شرایط فعلی راهکار مناسبی ارزیابی نمی‌کنم، چراکه گپ عمیقی بین سطح درآمد و هزینه بخش قابل توجهی از افراد جامعه وجود دارد و بسیاری از متقاضیان واقعی مسکن توان بازپرداخت اقساط را نخواهند داشت.

وی افزود: این در حالی است که در دهه های گذشته قدرت خرید مردم بیشتر بود و اگر فردی قصد خرید مسکن داشت، با چند سال پس انداز به راحتی این کار امکانپذیر بود.

فعال بازار مسکن ضمن تاکید بر لزوم حل ریشه ای مشکلات بازار مسکن اظهار داشت: مسکن، نیاز واقعی همه جوامع بشری است و نباید بازار مسکن را به سیاست گره زد. مشکلات امروز بازار مسکن ناشی از تصمیم گیری های نادرست سنوات قبل است و اگر قرار است وضعیت بازار مسکن بهبود یابد، باید بسیاری از نقاط ضعف مرتفع گردد.

پورشیرازی اضافه کرد: مثال بارز ضعف سیاست گذاری در حوزه مسکن، طرح مسکن مهر بود که هنوز بسیاری از واحدهای آن بلاتکلیف مانده است. پروژه مسکن مهر در حالی به شکست انجامید که در آلمان و فرانسه تجربه موفقی در این زمینه وجود دارد. اجرای پروژه مسکن مهر در حاشیه شهرهای بزرگ، اشتباه بود و می بایست توسعه مسکن را به سمت شهرهای کوچکتر کشور هدایت می کردیم تا هم نیاز مردم به مسکن تامین می شد و هم از نابودی کشاورزی و دامپروری در کشور جلوگیری می گردید. روند مهاجرت مردم از شهرها و استان های مختلف به سمت کلانشهر فقط و فقط نشان دهنده ضعف برنامه ریزی در کشور است. رونق ساخت و ساز در تهران و چند شهر بزرگ کشور، به معنای رفع مشکلات این حوزه نیست و در نهایت جز تشدید تورم، افزایش افسارگسیخته جمعیت در کلانشهرها و افزایش معضلات اجتماعی و تخریب روستاها نتیجه ای در بر نخواهد داشت. امیدواریم مسوولان قبل از اجرای هر تصمیمی در حوزه مسکن، جوانب کار را دقیق تر بررسی کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: