تعداد بازدید : ۸۶۴
کد خبر : ۱۸۴۱۹۷
عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی ایران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
افزایش سقف تسهیلات مسکن با توجه به گپ عمیق هزینه ها و درآمدهای بخش عمده متقاضیان واقعی مسکن، راهکار مناسبی نیست.
به گزارش بورس‌نیوز، رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده برای میزان افزایش سقف وام خرید مسکن باید محاسبات انجام شود، از آنجاکه مسکن امسال حدود ٩٠ درصد افزایش یافته است؛ از این رو وام باید حداقل دو برابر شود.

محمدعلی پورشیرازی عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های ساختمانی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را در شرایط فعلی راهکار مناسبی ارزیابی نمی‌کنم، چراکه گپ عمیقی بین سطح درآمد و هزینه بخش قابل توجهی از افراد جامعه وجود دارد و بسیاری از متقاضیان واقعی مسکن توان بازپرداخت اقساط را نخواهند داشت.

وی افزود: این در حالی است که در دهه های گذشته قدرت خرید مردم بیشتر بود و اگر فردی قصد خرید مسکن داشت، با چند سال پس انداز به راحتی این کار امکانپذیر بود.

فعال بازار مسکن ضمن تاکید بر لزوم حل ریشه ای مشکلات بازار مسکن اظهار داشت: مسکن، نیاز واقعی همه جوامع بشری است و نباید بازار مسکن را به سیاست گره زد. مشکلات امروز بازار مسکن ناشی از تصمیم گیری های نادرست سنوات قبل است و اگر قرار است وضعیت بازار مسکن بهبود یابد، باید بسیاری از نقاط ضعف مرتفع گردد.

پورشیرازی اضافه کرد: مثال بارز ضعف سیاست گذاری در حوزه مسکن، طرح مسکن مهر بود که هنوز بسیاری از واحدهای آن بلاتکلیف مانده است. پروژه مسکن مهر در حالی به شکست انجامید که در آلمان و فرانسه تجربه موفقی در این زمینه وجود دارد. اجرای پروژه مسکن مهر در حاشیه شهرهای بزرگ، اشتباه بود و می بایست توسعه مسکن را به سمت شهرهای کوچکتر کشور هدایت می کردیم تا هم نیاز مردم به مسکن تامین می شد و هم از نابودی کشاورزی و دامپروری در کشور جلوگیری می گردید. روند مهاجرت مردم از شهرها و استان های مختلف به سمت کلانشهر فقط و فقط نشان دهنده ضعف برنامه ریزی در کشور است. رونق ساخت و ساز در تهران و چند شهر بزرگ کشور، به معنای رفع مشکلات این حوزه نیست و در نهایت جز تشدید تورم، افزایش افسارگسیخته جمعیت در کلانشهرها و افزایش معضلات اجتماعی و تخریب روستاها نتیجه ای در بر نخواهد داشت. امیدواریم مسوولان قبل از اجرای هر تصمیمی در حوزه مسکن، جوانب کار را دقیق تر بررسی کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: