کد خبر : ۱۸۴۲۴۸
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
نجفی‌منش گفت: شرکت‌های تولیدکننده قطعات بر کشف قیمت مواد اولیه در بورس کالا تاکید دارند چراکه مواد اولیه در بازار آزاد بدون قاعده با نوسانات شدید همراه است.
به گزارش بورس نیوز، محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اظهار کرد: قطعه سازان همواره ترجیح می‌دهند که قیمت مواد اولیه مورد نیاز آن‌ها براساس آخرین قیمت مشخص شده در سیستم بورس کشف شود.

محمدرضا نجفی‌منش افزود: نوسانات و افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر، باعث رشد قیمت مواد اولیه شد،اما موضوع مهم این است که قیمت کالای نهایی نیز باید همسو با نرخ مواد اولیه حرکت کند تا مشکلی برای تولیدکنندگان در زنجیره ایجاد نشود. به عبارت دیگر قیمت قطعات و خودرو باید همسو با قیمت‌های آلومینیوم، فولاد، پلیمر و ... به عنوان مواد اولیه حرکت کند تا شاهد درج نرخ‌های واقعی و روند مطلوب تولید باشیم.

نجفی‌منش ادامه داد: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و صنف‌های ذی ربط، می‌توان شرایطی را مهیا کرد که مواد اولیه مستقیما به دست مصرف کنندگان اصلی برسد تا تولید بر مدار رشد قرار گیرد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در ادامه با بیان اینکه باید برای تامین نقدینگی واحد‌ها چاره‌‎ای اندیشیده شود، گفت: در حال حاضر بسیاری از قطعه‌سازان از نقدینگی لازم برای پرداخت برخوردار نیستند و از این رو، لازم است که با گشایش ال سی سه ماهه اقدام به خرید کنند؛ چرا که شرکت‌های تولیدی در صنف قطعه‌سازان، پول خود را چند ماه بعد از اینکه محصول را تحویل خودروسازان دادند، دریافت می‌کنند و با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، تامین نقدینگی لازم برای آن‌ها امری دشوار است.

نجفی‌منش افزود: به عنوان مثال، شرکتی که ماهانه به ۲۰۰ تن فولاد برای قطعه‌سازی خود نیاز دارد، باید بتواند زمانی که توسط وزارت صمت ظرفیت‌بندی خرید آن واحد انجام شد، از فولاد مبارکه فاکتور خرید دریافت کند و سپس با استفاده از آن فاکتور، در بانک گشایش اعتبار شود و بتواند ظرف مدت زمان معینی مبلغ فاکتور را پرداخت کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: