کد خبر : ۱۸۴۲۶۹
مدیرمالی‌شرکت‌ریل‌سیرکوثر در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
انتظار می رود در نیمه دوم امسال، بخشی از درآمدهای ناشی از این اقدام محقق شده و گزارش پربار تری ارائه کنیم.
به گزارش بورس‌نیوز ، با توجه به افزایش نرخ حمل زمینی و هوایی و نیز مشکلات و محدودیت‌های حمل‌ونقل دریایی، به نظر می‌رسد فرصتی برای شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقلریلیایجادشده باشد.

شرکت ریل سیر کوثر ازجمله شرکت‌های فعال در حوزه حمل‌ونقل ریلی است؛ این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال ۴۱۱۳۶ میلیون ریال سود خالص محقق ساخته و از نکات حائز اهمیت در گزارش‌های «حسیر» افت نامحسوس درآمد و نیز رشد چشمگیر هزینه‌های مالی این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

صادق حق شعار مدیر مالی شرکت ریل سیر کوثر در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: افزایش کرایه‌های حمل زمینی و هوایی، می‌تواند فرصتی برای افزایش تقاضای حمل ریلی باشد. البته حمل مسافر نسبت به حمل بار به‌مراتب ریسک کمتر و شرایط بهتری دارد.

وی افزود: در بین شرکت‌های ریلی بورسی، تنها شرکتی که هم درزمینهٔ حمل مسافر و هم حمل کالا فعالیت دارد، ریل سیر کوثر است. ضمن اینکه این شرکت هم واگن‌های باری مخصوص حمل فرآورده‌های نفتی و هم واگن‌های باری مخصوص حمل محصولات معدنی را در اختیار دارد و می‌توان گفت تنوع پرتفوی خدمات و ریسک کم، برجسته‌ترین نقطه قوت این شرکت است.

حق شعار در رابطه با علل عدم رشد درآمد این شرکت اظهار داشت: به‌رغم افزایش کرایه‌های حمل زمینی و هوایی، تعرفه حمل‌ونقل ریلی در یک سال اخیر هیچ تغییری نداشته است. البته صنعت حمل ریلی به دنبال افزایش تعرفه‌های حمل‌ونقل هست و امیدواریم هر چه زودتر این موضوع به نتیجه برسد. تا این موضوع قطعیت نیابد، نمی‌توان در مورد آثار آن اظهارنظر کرد.

مدیر مالی «حسیر» در مورد هزینه‌های مالی شرکت گفت: هزینه مالی شرکت به سبب انتشار اوراق اجاره (صکوک) ۴ساله‌ای است که در نیمه نخست امسال منتشرشده است. انتشار اوراق باهدف خرید واگن انجام شد و انتظار می‌رود در نیمه دوم امسال، بخشی از درآمدهای ناشی از این اقدام محقق شده و گزارش پربارتری ارائه کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبملت" در پایان تیرماه به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ برگزار می شود.
تقسیم سود ۴۵۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۴۵۰ ریالی در مجمع "هرمز"

مجمع شرکت فولاد هرمزگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت لوله و ماشین سازی اهواز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ برگزار خواهد شد.

"های وب" در مجمع ۹۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت داده گستر عصر نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ برگزار شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "فپنتا" تا ۸ روز آینده

مجمع عمومی شرکت صنعتی سپنتا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: