تعداد بازدید : ۷۴۱
کد خبر : ۱۸۴۳۸۵
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
مسائلی درباره تنگناهای صادرات و واردات و همچنین نوسان‌های فروش نفت وجود دارد.

به گزارش بورس‌نیوز، علی لاریجانی، امروز در نشستی خبری که به مناسبت روز مجلس برگزار شد، با بیان این‌که از اواسط کار مجلس شورای اسلامی این موضوع مشخص بود که ایران با چالش‌های اقتصادی مواجه است، گفت: نمایندگان مجلس درصدد حل این چالش‌ها هستند. یکی از علل وجود چالش‌ها در کشور دولت پهن‌پیکری است که هزینه زیادی برای کشور به بار می‌آورد و این حجم از گستردگی، منابع کشور را کاهش می‌دهد.

وی به برخی قوانین مهم که در مجلس مصوب شده است، اشاره کرد و افزود: قانون مدیریت مصرف سوخت، احکام دائمی توسعه کشور، قانون استاندارد، قانون برنامه ششم، قانون صدور چک، قانون حمایت از حقوق کودکان، قانون حمایت از حقوق معلولان، قانون کاهش اعدام، قانون ثبت اختراع‌ها، قانون هوای پاک و خاک و قانون منع بهکارگیری بازنشستگان از قوانین مهم تصویب شده در مجلس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که مجلس چه اهدافی را برای بودجه سال آینده در نظر گرفته است، تصریح کرد: مسائلی درباره تنگناهای صادرات و واردات و همچنین نوسان‌های فروش نفت وجود دارد. در چند روز گذشته شاهد بودیم که قیمت نفت به بشکه‌ای ۷۰ دلار رسید و اکنون قیمت آن کاهش یافته که این نوسان‌ها بدون شک در بودجه تاثیرگذار است.

لاریجانی در ادامه به روابط ایران و چین اشاره و آن را راهبردی اعلام کرد و گفت: ایران با چین روابط بلندمدتی دارد. چین کشور تاثیرگذاری است و برای تامین انرژی و سرمایه‌گذاری می‌تواند با ایران در تعامل باشد و در بخش انرژی کشورمان نیز سرمایه‌گذاری کند.

وی درخصوص افزایش قیمت بنزین گفت: بحث بالا رفتن نرخ حامل‌های انرژی وجود ندارد و موضوع کارت سوخت نیز نباید ابهام ایجاد کند، زیرا با انجام این مهم تنها قصد جلوگیری از قاچاق سوخت را داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید جلوی قاچاق سوخت گرفته شود. راه‌حل‌هایی در این زمینه وجود دارد و از ظرفیت برخی اقتصاددان‌ها و رسانه‌ها استفاده شده و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در رابطه با این موضوع کار کرده است تا علاوه بر جلوگیری از قاچاق و همچنین فراهم شدن زمینه کاهش مصرف، به مردم فشار نیاید.

لاریجانی تصریح کرد: در هر صورت این موضوع سه وجهی (جلوگیری از قاچاق، کنترل مصرف سوخت و جلوگیری از تورم و فشار اقتصادی) باید بر اساس یک مدل باشد تا به تورم منجر نشود، از این رو بعید می‌دانم که تا پایان امسال قیمت حامل‌های انرژی تغییر کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: