تعداد بازدید : ۹۴۰
کد خبر : ۱۸۴۴۶۲
تحلیل قیمت مسکن در ماه‌های آتی؛
۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت و فرآیند ساخت مسکن در کشور، گفت: متأسفانه تاکنون طرح و استراتژی جامعی در کشور برای حوزه مسکن تدوین نشده است.

به گزارش بورس نیوز، حمید بنایی با اشاره به وضعیت و فرآیند ساخت مسکن در کشور، گفت: متأسفانه تاکنون طرح و استراتژی جامعی در کشور برای حوزه مسکن تدوین نشده است.

تکلیف بنیاد مسکن برای ساخت 200 هزار واحد مسکونی

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه آمده است که حدود 200 هزار مسکن توسط بنیاد مسکن ساخته شود، همچنین وزارت راه و شهرسازی نیز مکلف به نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده در کشور است.

ساخت 900 هزار واحد مسکن با کمک دولت و بخش‌های خصوصی

بنایی افزود: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف شده که در طول مدت قانون برنامه، حدود 900 هزار واحد مسکن با کمک بخش‌های خصوصی و بخش‌های مختلف بسازد.

تأخیر دو ساله دولت برای اجرای قانون جامع مسکن

وی ادامه داد: متأسفانه با گذشت حدود دو سال از اجرای قانون برنامه ششم توسعه، این قانون اجرایی نشده است که علت این مسئله عدم توجه برخی از وزرا و مسئولان به طرح جامع مسکن مندرج در برنامه ششم است.

بنیاد مسکن تنها 86 هزار مسکن ساخته است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متأسفانه بنیاد مسکن نیز از برنامه‌های خود بسیار عقب است، به طوری که بر اساس آمارها این سازمان در سال 96 تنها 86 هزار مسکن ساخته است که این نشان می‌دهد که بنیاد حدود 120 هزار واحد از برنامه عقب است.

بنایی ادامه داد: شرایط کنونی حوزه مسکن کاملا به ضرر مصرف‌کننده است و یک زوج جوان امروز دیگر توان خرید یک مسکن را نیز ندارند، بر اساس گزارش‌ها در شرایط کنونی میانگین هر متر ملک در تهران حدود 9 میلیون تومان است که این مسئله برای کشور یک آسیب بزرگ محسوب می‌شود.

نمی‌توان امیدی به کاهش قیمت مسکن در ماه‌های آتی داشت

وی تصریح کرد: امروز نیازمند فعال شدن بخش خصوصی در حوزه مسکن هستیم، تا عملا شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم در غیر این صورت امیدی نمی‌توان به کاهش قیمت مسکن در ماه‌ها و سال‌های آتی داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در ماه‌های اخیر قیمت ارز کاهش داشته و مسئولان اعلام می‌کردند که با کاهش نرخ ارز، قیمت مسکن نیز پایین می‌آید، اما متأسفانه دولت نتوانست از این مسئله برای کاهش قیمت ملک استفاده کند و امروز نرخ بازار مسکن هنوز بسیار بالا است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: