تعداد بازدید : ۱۰۶۵
کد خبر : ۱۸۴۴۷۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: در دو روز گذشته شاهد حمایت حقوقی‌ها از بازار بودیم که این امر نشان دهنده وجود کنترل و مدیریت صحیح بر بازار بوده و در صورت ادامه دار بودن روند حمایت حقوقی‌ها امروز نیز شاخص بازار روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.
Image result for ‫شاخص مثبت‬‎

به گزارش بورس نیوز، در روزهای اخیر شاهد افزایش میزان خروج حقیقی‌ها از بورس بوده‌ایم که این امر تبعات منفی را برای این بازار به‌همراه داشت اما در این میان حقوقی‌ها با حمایت همه جانبه از بازار سرمایه مانعی در برابر روند نزولی شاخص ایجاد کردند که امروز نیز از ساعات ابتدایی آغاز بازار شاهد سبزپوشی شاخص بودیم که این امر حکایت از ادامه دار بودن روند حمایت حقوقی‌ها دارد.

در این خصوص علی اصغر خبیری به بورس نیوز گفت: اگر دولت مدیریت صحیح بر بازار سرمایه انجام دهد، شاهد رشد این بازار خواهیم بود اما در غیر اینصورت نوسانات منفی در بورس ایجاد می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در دو روز گذشته حمایت حقوقی‌ها از بازار را شاهد بوده‌ایم که این امر نشان دهنده وجود کنترل و مدیریت صحیح بر بازار است.

خبیری ادامه داد: در صورت ادامه‌دار بودن حمایت حقوقی‌ها امروز نیز شاخص بازار روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه توافق روسیه و عربستان در خصوص اوپک نیز تاثیراتی را برای بازارسرمایه به همراه خواهد داشت، افزود: در صورت توافق این دو کشور ممکن است تغییراتی در قیمت جهانی نفت ایجاد شود که به تبع آن شاهد رشد شاخص بازار خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سیرنزولی قیمت جهانی نفت متوقف شده است، افزود: اکنون قیمت جهانی این محصول در بازارهای جهانی به ثبات رسیده ولی امیدواریم که نرخ طلای سیاه در بازارهای جهانی به 65 یا 70 دلار برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.