تعداد بازدید : ۶۷۴
کد خبر : ۱۸۴۵۱۶
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد:
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
علی صحرائی در آستانه دوازدهمین سالروز تاسیس بورس اوراق بهادار تهران برنامه‌های توسعه‌ای بازار را اعلام کرد.
به گزارش بورس نیوز، علی صحرائی مدیر عامل بورس تهران در پیامی دوازدهمین سالروز تاسیس بورس را تبریک گفت و تاکید کرد براساس برنامه مصوب هیات مدیره تلاش می‌شود با بستر‌سازی و تجهیز سرمایه‌های خرد و کلان، منابع را به سمت بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و دولت سوق داده تا ضمن بهره‌برداری از ویژگی سپر تورمی ابزارهای مالی، زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور بیش از پیش فراهم شود.

متن پیام علی صحرائی به مناسبت دوازدهمین سالروز تاسیس بورس تهران به این شرح است:


بورس اوراق بهادار تهران به‌عنوان یک نهاد ملی در بازار سرمایه در پانزدهم آذر 1385 تأسیس شد. بورس تهران در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران با ساماندهی، حفظ و توسعه بازاری شفاف، منصفانه و کارا از طریق انتشار به موقع اطلاعات و برقراری فرصت‌های برابر برای دسترسی به سامانه‌های معاملاتی، بازاری پویا و نقدشونده را فراهم آورده است.

بورس تهران با 12 سال تلاش مستمر و به پشتوانه نیم قرن تجربه بورس در ایران، گام‌های بلندی برای تعالی اقتصاد ایران برداشته و یکی از متنوع‌ترین و در دسترس‌ترین بازارهای هدف برای سرمایه‌گذاران با نگرش‌های مختلف ریسک و بازده است. به یمن دوازدهمین سالروز تشکیل شرکت بورس اوراق بهادار تهران،  برنامه‌های توسعه مد نظر برای آینده بورس را با فعالان بازار در میان می‌گذارم.

اولویت اصلی بورس تهران، افزایش تامین مالی است. بر این اساس تلاش می‌کنیم سهم بازار سرمایه در تأمین مالی بنگاه‌های بخش خصوصی و دولت از طریق تسهیل و تسریع فرایند تامین مالی و بازنگری در برخی از دستورالعمل‌ها و رویه‌ها ارتقا یابد. از سوی دیگر بر این باوریم که فراهم آوردن بستری مناسب برای هدایت و جذب نقدینگی با تنوع در ابزارهای معاملاتی بازارهای سهام، بدهی، اختیار معامله و آتی، به افزایش عمق بازار و تامین مالی کمک شایانی خواهد کرد. همچنین بازنگری مستمر ریزساختارها در راستای افزایش نقدشوندگی نقش موثری را ایفا می‌کند.

همچنین با گسترش خدمات در تالارهای منطقه‌ای و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی، تامین زیر ساخت و تسهیل امکان ورود به بازار به‌صورت غیر مستقیم، گام‌های اساسی در جهت توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و تشویق شرکت‌ها برای پذیرش در بورس برداشته خواهد شد. به این ترتیب بورس تهران قصد دارد با افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه در سراسر ایران با دورنمایی روشن و توسعه‌ای پایدار، به اولویت اول سرمایه‌گذاران تبدیل شود.

بر این باوریم که سه محور بهبود مستمر و توانمند‌سازی بورس در راستای تقویت وظایف نظارتی به ویژه در بخش ناشران، رسیدگی بیش‌تر به وظایف کارگزاران و نظارت بر معاملات، منجر به افزایش اثربخشی و کارایی فرآیندهای نظارتی خواهد شد. ضمن این‌که اعتقاد داریم باید با اجرای دقیق اصول حاکمیت شرکتی و ترویج اصول اخلاق حرفه‌ای، به ترسیم  بازاری پیشرو و اثر گذار در عرصه اقتصاد ایران یاری رسانیم.

جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌آید. بر همین مبنا از ظرفیت تفاهم‌نامه با بورس‌های بین‌المللی و عضویت در نهادهای جهانی بهره برداری خواهد شد.

ارتقای سامانه‌ی معاملات باهدف افزایش توان پذیرش و عرضه ابزارهای متنوع و مدرن نیز یکی دیگر از برنامه‌های مهم توسعه‌ای بورس تهران است.

در پایان، فرارسیدن سالروز تاسیس بورس تهران را به یکایک همکارانم و فعالان بازار سرمایه تبریک عرض کرده و از زحمات هیات مدیره، مدیران عامل در ادوار مختلف و کارکنان شرکت بورس تشکر می‌کنم. ایمان دارم با پشتوانه نیروی متخصص و خدوم بورس تهران و همدلی ارکان بازار و بهره‌گیری از تجربیات جهانی و بومی‌سازی آن، برنامه‌ها و اهداف ترسیمی به بهترین نحو ممکن محقق شود. بورس اوراق بهادار تهران از طریق توسعه و تعمیق بازار سرمایه، در مسیر اعتلای اقتصاد کشور با چشم‌انداز ایران 1404 گام‌های استواری برخواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: