تعداد بازدید : ۷۷۵
کد خبر : ۱۸۴۵۶۲
طبق اطلاعات وزارت انرژی آمریکا:
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
طبق اطلاعات وزارت انرژی آمریکا این کشور در هفته گذشته مقدار خالص ۲۱۱۰۰۰ بشکه در روز نفت صادر کرده که یک رکورد از ۱۹۷۳ تا حالا است.
به گزارش بورس نیوز، هفته گذشته صادرات نفت و سوخت آمریکا در رکوردی بی‌سابقه بیشتر از واردات این کشور شد. این اتفاق در روزی افتاد که اولین روز نشست اوپک بدون تصمیم گیری نهایی برای مهار تولید نفت به پایان رسید .

طبق اطلاعات وزارت انرژی آمریکا در مجموع تمام واردات و صادرات نفت خام و محصولات پالایش شده، آمریکا در هفته اخیر مقدار خالص 211000 بشکه در روز صادر کرده که یک رکورد از 1973 تا حالا است.

کایل کوپر، مشاور موسسه انرژی یون در هاستون گفت:« خوب... آمریکا چه زمانی یک نماینده به اجلاس اوپک می‌فرستد؟ خیلی شگفت انگیز است . به نظر من این اتفاق بارها و بارها طی سال های آتی خواهد افتاد» .

آمریکا قبلا یک واردکننده بزرگ نفت بود، دلیل آن هم ممنوعیت چهاردهه ای صادرات نفت خام بود که در اواخر 2015 توسط باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت آمریکا برداشته شد.

صادرات مواد نفتی تا همین اواخر محدود می‌شد به محصولاتی مثل بنزین و گازوئیل،‌ ولی این شرایط از زمان انقلاب شیل که باعث سرعت گرفتن حفاری و استخراج نفت شد، تغییر کرده و تولید کلی آمریکا را به رکورد 11.7 میلیون بشکه در روز رسانده است.

این اطلاعات در روزی منتشر شد که جلسه اوپک بدون اعلام توافق کاهش تولید پایان یافت. قیمت نفت تا حدی به خاطر افزایش تولید آمریکا،سقوط کرده و معادله عرضه جهانی آن بر هم خورده است.

قیمت نفت خام آمریکا تقریباً از زمان رکورد 4 ساله 86 دلار در هر بشکه در ماه اکتبر، یک سوم کاهش یافته است. علت آن تا حدی نگرانی از عرضه بیش از حد نفت است که توسط آمریکا، عربستان و روسیه صورت گرفته. این سه کشور بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان هستند.

این شرایط برای اوپک دشوار است، چون می خواهد قیمت را بالا نگه دارد و همزمان جلوی تولید بیشتر تولیدکنندگان شیل را هم در بازار بگیرد. روز پنجشنبه اوپک نشست خود در وین را به امید رسیدن به توافقی با روسیه در روز جمعه به پایان برد.

جو مک مانیکل، یک تحلیلگر در واشنگتن گفت:« به نظر می‌رسد آژانس بین‌المللی انرژی عادت دارد طی نشست‌های اوپک در وین خبر های بد بفرستد. در گذشته ارقام تولید آمریکا را افزایش می داد. ولی این بار اطلاعات قابل توجهی دارد که صادرات خالص نفت خام را 211000 بشکه نشان می دهد .

طبق اطلاعات آژانس بین‌المللی انرژی، انتظار می‌رود میانگین تولید نفت خام آمریکا در 2019 به 12 میلیون بشکه در روز برسد. تولید شیل در اوایل این دهه افزایش داشت. شرکت ها شروع کردند به استخراج نفت از میادین نفتی تگزاس، داکوتای شمالی و سایر ایالت ها .

تولید آمریکا در اواسط 2015 به 9.7 میلیون بشکه در روز رسید ولی وقتی اوپک بازارهای جهان را برای صادرات شیل پر کرد، کاهش یافت. ولی اوپک مجبور شد تولیدش را در 2016 کاهش دهد چون کشورهای تولید کننده نفت با کمبود بودجه مواجه شدند. با پایین رفتن قیمت‌ها تولید شیل بالا رفت .

در این دهه، آمریکا صادرات خالص محصولاتی مانند بنزین و گازوئیل را هم 4.2 میلیون بشکه در روز اعلام کرده است .

قیمت نفت خام آمریکا در روز پنجشنبه به خاطر نگرانی از اینکه کاهش تولید اوپک کمتر از انتظار خواهد بود، پایین تر رفت .

قیمت نفت خام آمریکا 2.7 درصد کاهش یافت در حالی که مقدار کاهش نفت خام برنت 2.4 درصد بود .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: