تعداد بازدید : ۶۰۷
کد خبر : ۱۸۴۶۴۲
بدترین هفته معاملاتی داوجونز به ثبت رسید؛
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
آمار ضعیف واردات و صادرات چین در ماه نوامبر نشان از گسترش رکود اقتصادی در یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی در دنیا داشت.

به گزارش بورس‌نیوز، آمار ضعیف واردات و صادرات چین در ماه نوامبر نشان از گسترش رکود اقتصادی در یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی در دنیا داشت.

بر اساس آمار منتشر شده، صادرات در ماه نوامبر در این کشور با رشد 5.4 درصدی نسبت به یک سال گذشته همراه بوده است این عدد در اقتصاد چین نشان دهنده ضعیف ترین عملکرد و تراز تجاری این کشور بوده است. در حالی، کاهش 3 درصدی صادرات نسبت به ماه مارچ به ثبت رسید که نسبت به پیش بینی کارشناسان 10 درصد فاصله دارد.

رشد میزان واردات در این کشور 3 درصد بوده است و کمترین میزان نسبت به نوامبر سال 2016 بوده است. در این میان، افت میزان واردات سنگ آهن و کاهش تقاضا برای آهن نیز نشان دهنده کاهش میزان ساخت و ساز و وجود رکود اقتصادی در کشور اژدهاست.

بر این اساس، طی این آمار اقتصادی، صادرات چین رشد 5.4 درصدی داشته است در حالی که انتظار کارشناسان رشد 10 درصدی بوده است. واردات این کشور نیز رشد 3 درصدی داشته است که پیش بینی کارشناسان رشد 14.5 درصدی بوده است.

اما در بازار آمریکا نیز اوضاع وخیم گزارش شده است و انتشار آمار نرخ بیکاری سرمایه گذاران را از بازار سهام دور کرده است و به این ترتیب شاخص داوجونز بدترین عملکرد هفتگی خود را به ثبت رساند.

افت شدید 4.4 درصدی شاخص داوجونز در معاملات هفته گذشته به ثبت رسید در حالی که در روز جمعه این متغیر افت 2.1 درصدی داشته است.

آمار اشتغال نامناسب آمریکا در ماه نوامبر نشان از این داشت که میزان اشتغالزایی 155 نفر بوده است در حالی که پیش‌بینی اقتصاددانان ایجاد 200 هزار شغل جدید بوده است .

دستمزدها طی این آمار نه تنها رشد نداشته بلکه کاهش 0.1 درصدی نیز داشته است .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: