کد خبر : ۱۸۴۶۸۸
در راستای رفع ابهام فعالان بخش‌خصوصی از تامین‌مالی مطرح شد؛
۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
برای بخش خصوصی مخصوصاً شرکت‌های بورسی ازنظر انتشار اوراق و تأمین مالی که در بازار بتواند انجام شود، برنامه‌های از پیش اعلام‌شده، به جد پیگیری می‌شود.

پیگیری انتشار اوراق جدید و تامین مالی بطور جدی دنبال می‌شود

به گزارش بورس‌ نیوز، درحالی‌که برخی از فعالان بخش خصوصی و اعضای کمیسیون پول و بازار سرمایه اتاق بازرگانی تهران در انتقاداتی به عدم جذب نقدینگی واکنش نشان دادند اما رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که عملکرد این بازار گویای فعال بودن بورس در جذب نقدینگی است.

شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار بورس‌نیوز اعلام کرد که معاملات در بازار به‌صورت میانگین به بالای هزار و پانصد میلیارد تومان رسیده و در بسیاری از روزها شاهد اوج‌گیری بیش از دو هزار میلیارد تومان نیز بوده‌ایم.

وی ادامه داد: ارزش معاملات حاکی از حیات بازار سرمایه در جذب نقدینگی بوده و اینکه این بازار در حالت سکون یا عقب‌گرد حرکت نمی‌کند.

عضو شورای پول و اعتبار با اشاره به اینکه برخی‌ها اشاره می‌کنند که نقدینگی جذب بازار سرمایه نشده باشد نیز افزود: اینکه بخشی از نقدینگی ممکن است جذب بازار سرمایه نشده باشد و عده‌ای به این موضوع اشاره دارند به خاطر آن بوده که سهامداران جدید در بازار سهام یا بازارهای اوراق بدهی فعال نبوده‌اند.

محمدی نیاز بازار سرمایه به فرهنگ‌سازی را اساسی تلقی کرد و گفت: تمرکز بورس بر فرهنگ‌سازی و شناساندن این بازار به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جزو اولویت‌های اساسی قرارگرفته و سازمان نیز به‌شدت این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی در خصوص آنکه بسته جدیدی برای شرکت‌های بزرگ و بخش خصوصی در راستای تأمین مالی وجود دارد نیز گفت: برای بخش خصوصی مخصوصاً شرکت‌های بورسی ازنظر انتشار اوراق و تأمین مالی که در بازار بتواند انجام شود، برنامه‌های از پیش اعلام‌شده، به جد پیگیری می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: