تعداد بازدید : ۶۰۱
کد خبر : ۱۸۴۹۲۹
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران:
۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید قانون جدید چک قدرت پیگیری و اجرایی آن را بیشتر خواهد کرد و بخشی از مشکلات قبلی را نیز کاهش می‌دهد.
به گزارش بورس نیوز، علی سنگینیان درباره قانون جدید چک، اظهار داشت: سال ها درباره مسائل حقوقی چک کار شد زیرا مشکلات اقتصادی فراوانی درباره صدور چک و وصول چک های برگشتی و بی محل به وجود آمده بود.

وی با بیان اینکه به طور عملی وصول چک‌های بی محل پروسه حقوقی طولانی و سختی داشت، اظهار داشت: بخشی از اصلاحات جدید قانون چک برای کاستن از این مشکلات و همزمان افزایش قدرت پیگیری و اجرایی آن بود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با قانون جدید چک های بی محل کمتری صادر شود و اطمینان بیشتری نسبت به دریافت آن از افراد وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در عین حال درباره مقررات جدید در خصوص چک های تضمین شده بانکی و لازم بودن وجود کدملی افراد در چک ها گفت: باید اثرات مثبت و منفی این موضوع را با هم دید؛ بحث محدود کردن نقل و انتقال پول مقداری با این مقررات جدی تر خواهد شد.

سنگینیان درباره کاهش سرعت پول با استفاده از قوانین جدید درباره تراکنش با هر کارت بانکی ۵۰ میلیون تومانی و نقل و انتقالات ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر کدملی در روز، اظهار داشت: طبیعتا سرعت گردش پول با طراحی ابزارهایی که نقل و انتقال پول را تسهیل می کنند، افزایش پیدا می کند. کارت های بانکی و مبادلات برخط باعث کمک به افزایش سرعت گردش پول شدند.

وی تصریح کرد که نگرانی های دولت و بانک مرکزی در زمینه پولشویی و جلوگیری از اختلال گردش نقدینگی در بازارهای دیگر مانند سکه، ارز و مسکن باعث شده تا به سمت اتخاذ چنین تصمیم هایی بروند.

سقف تراکنش ۵۰ میلیون تومانی برای هر کارت بانکی حدود ۵ هزار دلار در روز است

سنگینیان به محدودیت تراکنش کارت های بانکی با استفاده از کد ملی نیز اشاره کرد و افزود: سقف تراکنش ۵۰ میلیون تومانی برای هر کارت بانکی حدود ۵ هزار دلار در روز است و سقف ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر کدملی نیز باعث می شود تا امکان انجام معاملات بزرگ با استفاده از کارت های بانکی از بین برود.

وی ادامه داد: البته اعمال این حدودیت ها باعث مراجعه و حضور فیزیکی بیشتر به شعبه بانک ها خواهد شد که به نوعی بازگشت به عقب است ولی اگر سازو کارهای آنلاین بتواند به تراکنش های بالاتر از رقم اعلام شده کمک کند، مشکل چندانی نخواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: