کد خبر : ۱۸۵۱۵۶
مدیرعامل بانک مسکن گفت:
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به برنامه‌ریزی این بانک برای ارائه وام به متقاضیان، گفت: بانک مسکن همواره در حال رصد شرایط بازار مسکن است.

به گزارش بورس‌نیوز، ابوالقاسم رحیمی انارکی با اشاره به برنامه‌ریزی بانک مسکن برای ارائه وام به متقاضیان، گفت: بانک مسکن همواره در حال رصد شرایط بازار مسکن است، حال ما متناسب با توان بازپرداخت اقساط گروه‌ها، پیشنهادات را برای افزایش سقف تسهیلات به بانک مرکزی ارائه می‌کنیم.

برنامه‌ریزی بانک مسکن برای کمک به متقضایان از مسیرهای دیگر

وی گفت: در شرایط کنونی به دلیل اتفاقات چند ماه گذشته در حوزه اقتصادی کشور و کاهش توان و قدرت اقتصادی جامعه و گروه هدف، شاید در این مقطع نتوانیم اقدام خاصی در حوزه افزایش تسهیلات مسکن صورت دهیم، اما دنبال راه کارهایی هستیم تا بتوانیم از مسیرهای دیگر به متقضایان کمک کنیم.

ورود بانک مسکن به بحث سرمایه گذاری در حوزه بازآفرینی شهری

رحیمی انارکی تصریح کرد: از طرف دیگر بانک مسکن برنامه‌ها و اقدامات دیگری را نیز برای خانه دار کردن متقاضیان در دستور کار دارد، به طوری که ما به دنبال آن هستیم که در حوزه بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده مشارکت داشته باشیم، البته تفاهمنامه همکاری در این بخش در حال نهایی شدن است.

ساخت 100 هزار واحد مسکونی با اجرای طرح بازآفرینی شهری/ استفاده از ظرفیت بازآفرینی برای خانه دار کردن متقضایان صندوق یکم

وی گفت: پیش بینی شده با اجرای طرح بازآفرینی شهری در سال نخست اجرا تا 100 هزار واحد بافت فرسوده، نوسازی شود، حال اگر این مسیر و برنامه محقق شود، می‌توان از این ظرفیت برای خانه دار کردن متقضایان صندوق یکم استفاده کرد.

افزایش سقف تسهیلات مسکن صندوق یکم با کسری منابع مواجه می‌شود/ افزایش وام مسکن بعید است

مدیر عامل بانک مسکن ادامه داد: در شرایط کنونی در صورت افزایش سقف تسهیلات مسکن صندوق یکم، بانک برای تأمین منابع با کسری مواجه می‌شود، حال برای تحقق آن، باید بودجه کسری منابع تأمین شود، بنابراین در صورت تخصیص اعتبارات و منابع می‌توانیم سقف وام را افزایش دهیم، اما شرایط به گونه‌ای است که افزایش تسهیلات بعید به نظر می‌رسد، البته در سایر صندوق‌ها مانند حساب جوانان اقدامات مثبتی صورت گرفته و سقف تسهیلات این حساب به 230 میلیون تومان افزایش یافته است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: