تعداد بازدید : ۸۰۹
کد خبر : ۱۸۵۲۹۵
عضو هیئت مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت:
۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
عضو هیئت مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: در روزهای گذشته فضای بورس تحت تاثیر ریسک‌های سیستماتیک، تغییرات قیمت طلا و ارز و همچنین قیمت جهانی نفت قرار داشت و اکنون تاثیر این ریسک‌ها کاهش پیدا کرده است.
به گزارش بورس نیوز، علی امین تفرشی، اظهار کرد: در روزهای گذشته فضای بورس تحت تاثیر ریسک‌های سیستماتیک، تغییرات قیمت طلا و ارز و همچنین قیمت جهانی نفت قرار داشت و اکنون تاثیر این ریسک‌ها کاهش پیدا کرده است.

عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه مهمترین مساله در اقتصاد کشور ثبات در بازار ارز و سکه بود، گفت: خوشبختانه دولت در چند هفته اخیر توانست تا حد قابل توجهی از نوسانات ارزی بکاهد و تداوم این روند می‌تواند ورود موج جدیدی از نقدینگی را به بورس نوید دهد. اگر این ثبات همچنان توسط دولت مدیریت شود مطمئنا در کوتاه مدت و میان مدت شاهد رونق بازار سرمایه خواهیم بود.

تفرشی، ادامه داد: معمولا بازارهای پولی و مالی در تقابل با یکدیگر هستند و زمانی که در یک بازار ایستایی ایجاد شود طبیعی است که نام بازار دیگری که پتانسیل جذب نقدینگی سرگردان را داشته باشد مطرح می‌شود! در نتیجه عقب نشینی بازار سکه و ارز و سایر بازارها می‌تواند عاملی برای ورود نقدینگی به بازار سرمایه باشد. با این حال بازار سرمایه از جمله معدود نهادهای اقتصادی است که در صورت رونق سایر بازارهای موازی نیز توان رقابت با آنها را دارد. بنابراین بورس چه در رونق و چه در رکود بازارهای موازی از شرایط رشد برخوردار است.

عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران، ضمن بیان اینکه محور پویایی اقتصاد در دنیا عملکرد شرکت‌ها است و اگر ما نیز بخواهیم به رشد اقتصادی مطلوب برسیم باید به رشد و توسعه شرکت‌ها کمک کنیم، افزود: ما با ساختار شرکت‌های کوچک نمی‌توانیم اقتصاد کشور را متحول کنیم و از آنجا که محور تامین مالی کم‌هزینه بخش مولد اقتصاد، بازار سرمایه است لذا تقویت بورس توسعه ساختاری شرکت‌ها و سپس به رشد اقتصادی منتهی می‌شود.

پذیرش شرکت‌های جدید در دستور کار شرکت بورس

 تفرشی، در ادامه به برنامه‌های جدید هیات مدیره شرکت بورس تهران با هدف توسعه بازار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک طرح تحول جامع در هیات مدیره بورس تهران با هدف چابک سازی و توسعه بازار تدوین شده است. ما در حال حاضر ظرفیت‌های بسیار زیادی برای توسعه بازار سرمایه داریم و یکی از موارد پیش‌بینی شده جذب شرکت‌های بزرگی است که هنوز به بازار سرمایه نیامده‌اند.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در دستور کار هیات مدیره بورس تهران قرار دارد توجه به فرهنگ سازی است. عملکرد بخشی از آحاد جامعه ما همچنان سنتی است و پس انداز‌ها به سمت سرمایه‌گذاری‌های فیزیکی یا بانکی حرکت می‌کند این درحالی است که در شرایط فعلی و با این حجم نقدینگی باید فرهنگ سرمایه‌گذاری در چارچوب بازار‌های مالی تقویت شود.

افزایش اعتبار بازار سرمایه ایران در فضای بین‌المللی، الهام بخش توسعه

 تفرشی در پایان افزود: تمامی اخبار مثبت بازار سرمایه همچون یک زنجیره عمل می‌کند و به رشد و توسعه بازار سرمایه منتهی می‌شود. ارتقای جایگاه ایران در آیسکو نیز یکی از اخبارهای مثبتی است که می‌تواند در شرایط فعلی به رشد بازار سرمایه ما کمک کند.

عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر اینکه ارتقای جایگاه ایران در عرصه بین‌الملل الهام بخش توسعه بازار است، افزود: با ارتقای جایگاه ایران در آیسکو می‌توانیم شاهد حضور بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی در بازار سرمایه کشور باشیم و سرعت رشد و توسعه­ بازارسرمایه را افزایش دهیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: