کد خبر : ۱۸۵۳۲۰
قائم مقام مدیرعامل «وملل» در گفت‌وگو با ‌بورس نیوز تاکید کرد:
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
موسسه اعتباری ملل مشارکت‌هایی در بخش ساختمان داشته که طبق مصوبه هیات مدیره، این املاک واگذار خواهد شد.
‍ 
به گزارش بورس‌نیوز شرکت موسسه اعتباری ملل وملل در دوره ۶ ماهه منتهی به پایان شهریورماه ۹۷ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۴۰۳ ریال زیان محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۹درصد کاهش زیان داشته است. 

کاهش زیان عمدتا ناشی از افزایش ۷۹درصدی جمع درآمدهای مشاع و از طرفی کاهش ۳۴درصد سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری است. «وملل» براساس عملکرد ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به پایان ۹۷ مبلغ ۲۴۴۴ میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است. 

محمدرضا مروجی قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: شناسایی زیان در نیمه نخست سال جاری، مورد نگران کننده‌ای نیست و طبق روال سنوات گذشته معمولا بخش قابل توجهی از سود این مجموعه در نیمه دوم سال تحقق می‌یابد چرا‌که تسهیلات عمدتا در نیمه نخست سال پرداخت می‌شود و سود تسهیلات در نیمه دوم سال شناسایی می‌گردد.

وی ادامه داد: موسسه اعتباری ملل مشارکت‌هایی در بخش ساختمان داشته که طبق مصوبه هیات مدیره، این املاک واگذار خواهد شد و با توجه به رشد چشمگیر قیمت املاک و ساختمان‌ها، تحقق این واگذاری اثر مثبتی بر درآمد «وملل» بر جای خواهد گذاشت.

عضو هیات مدیره «وملل» ضمن تاکید بر پیگیری‌های این موسسه جهت تبدیل شدن به بانک، اظهار داشت: به جد پیگیر تبدیل موسسه اعتباری ملل به بانک هستیم و درخواستی به بانک مرکزی ارسال کرده‌ایم بنابراین با توجه به اینکه سرمایه فعلی موسسه اعتباری ملل جوابگوی تبدیل شدن به بانک است و البته از سایر شرایط مورد نیاز برای تحقق این مهم برخوردار هستیم؛ اما زمان انجام این کار بستگی به نظر بانک مرکزی دارد و نمی‌توان زمان قطعی برای تبدیل شدن به بانک اعلام کرد.

مروجی در خاتمه در رابطه با سایر برنامه‌های موسسه اعتباری ملل گفت: سرمایه فعلی موسسه ۶هزار میلیارد ریال است و برای بهبود نسبت های مالی، انجام یک مرحله دیگر افزایش سرمایه اقدام موثری خواهد بود. هیات مدیره در حال بررسی این موضوع است و احتمالا به زودی طرح توجیهی افزایش سرمایه آماده شده و اطلاع رسانی رسمی صورت خواهد گرفت. میزان افزایش سرمایه هنوز قطعیت ندارد؛ اما این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران خواهد بود. وضعیت جذب سپرده و اعطای تسهیلات هم مطلوب است و خوشبختانه با رعایت نرخ سود مصوب توسط بانک‌ها و موسسات مالی، مشکلی بابت خروج سپرده نداریم. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای مشتریان خدمات ارائه شده توسط موسسه اهمیت بسیار دارد و این مجموعه علاوه بر خدمات مناسبی که ارائه می دهد، در بحث خدمات اینترنت بانک و موبایل بانک هم از استانداردهای لازم برخوردار است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: