تعداد بازدید : ۴۹۳
کد خبر : ۱۸۵۴۹۰
مدیرعامل فرابورس گفت:
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
مدیرعامل فرابورس در نخستین روز از برگزاری رویداد UTINVEST97 در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار تهران با بیان اینکه هم‌اکنون فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری فرابورس حدود 300 مورد است؛ همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و فرابورس را موجب رشد نمایی دارایی‌های فکری لیست‌شده و رونق این بازار دانست و از آغاز این همکاری برای بررسی چندین مورد دارایی فکری خبر داد.

به گزارش بورس نیوز، امیرهامونی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار تهران با بیان اینکه هم‌اکنون فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری فرابورس حدود 300 مورد است؛ همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و فرابورس را موجب رشد نمایی دارایی‌های فکری لیست‌شده و رونق این بازار دانست و از آغاز این همکاری برای بررسی چندین مورد دارایی فکری خبر داد.

مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نخستین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه دانشگاهی را نیز تاسیس و از طریق بازار فرابورس ایران پذیره‌نویسی کرده است، افزود: برای این صندوق جسورانه 150 میلیارد ریال منابع تجهیز شده است و پارک در حال بررسی چندین طرح است که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری انجام دهد.

وی همچنین اعلام کرد که به تازگی امیدنامه و اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها (Fund of Funds) در سازمان بورس مصوب شده و فرابورس آماده راه‌اندازی این صندوق است تا از طریق این ابزار مالی جدید دولت و نهادهای حاکمیتی به جای سرمایه‌گذاری مستقیم، منابع مالی خود را به صندوق‌های جسورانه دانشگاهی و بخش خصوصی بیاورند و بدین ترتیب سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در مسیر بهتری عملیاتی شود.

ریل‌سازی فرابورس در مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران نیز در نخستین روز از برگزاری این رویداد، UTINVEST97 را وجه تمایز نوزدهمین دوره نمایشگاه امسال دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار تهران با سایر دوره‌های برگزاری آن ذکر کرد که به گفته وی موجب شده میان پژو‌هش‌ها و ایده‌هایی که از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود و بازار سرمایه ارتباط نزدیکی برقرار و زمینه برای تجاری‌سازی آن‌ها فراهم شود.

همچنین رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزاری رویداد UTINVEST97 را برای نخستین بار از سوی این پارک در راستای تحقق اهداف و ماموریت‌های آن برای توسعه و پیشرفت اقتصاد دانش‌بنیان ذکر کرد و گفت: این رویداد فرصت مناسبی را در اختیار تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی فناور سرمایه‌پذیر قرار می‌دهد تا هدف تامین مالی و جذب سرمایه را از طریق برنامه‌های برگزارشده در آن از قبیل جلسات B2B محقق کنند.

عباس زارعی با تاکید بر اینکه این «رویدادفرصت» نمایشگاهی را نباید از دست بدهیم، عنوان کرد که در طول سال‌های اخیر فرابورس ایران با حمایت از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، حرکت شرکت‌های دانش‌بنیان پارک را در مسیر تجاری‌سازی تسریع و تسهیل کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: