کد خبر : ۱۸۵۵۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:
۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نابسامانی جدی در مجموعه دست‌اندرکاران برای هماهنگی واردات و صادرات گوشت قرمز و تنظیم بازار داخلی وجود دارد.

به گزارش بورس نیوز، علی بختیاری، در خصوص تصمیمات وزارت صنعت،معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در زمینه واردات و صادرات گوشت قرمز و دام زنده، اظهار کرد: نابسامانی جدی در مجموعه دست‌اندرکاران برای هماهنگی واردات و صادرات گوشت قرمز و تنظیم بازار داخلی وجود دارد.

قاچاق دام زنده کمبود و گرانی گوشت در بازار را به همراه دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ارز با قیمت 4 هزار و 200 تومانی در اختیار واردکنندگان گوشت قرمز قرار می‌گیرد باید ساماندهی صورت بگیرد که تمامی استان‌ها بتوانند از گوشت‌های وارداتی با قیمت پایین استفاده کنند، تصریح کرد: از مرزهای مختلف کشور قاچاق دام زنده صورت می‌گیرد، این موضوع باعث بروز کمبود گوشت در بازار و افزایش قیمت سرسام‌آور آن می‌شود.

تمامی واردکنندگان گوشت قرمز باید از ارز 4 هزار و 200تومانی استفاده کنند

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در خانه ملت با اشاره به اینکه قاعده کلی به اینگونه است که وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی منظمی کنند تا تمامی واردکنندگان گوشت قرمز بتوانند از ارز 4 هزار و 200تومانی به منظور واردات گوشت استفاده کنند، ادامه داد: دامداران نیز از سوی دیگر باید امکان عرضه دام تولیدی خود را با قیمت مناسب در بازار داشته باشند.

این نماینده مردم با تاکید بر اینکه اگر قرار است گوشت قرمز صادر شود باید این صادرات توسط دامدار و تولید‌کننده انجام شود، عنوان کرد: اینکه صادرکننده دام را از کشور خارج کند و از سوی دیگر ارز 4 هزار و 200تومانی برای واردات گوشت قرمز دریافت کند خطای استراتژیک است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: