تعداد بازدید : ۱۹۳۸
کد خبر : ۱۸۵۶۴۴
در معاملات روز جمعه رقم خورد؛
۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
قیمت نفت در معاملات روز جمعه سه درصد افزایش یافت تا بخشی از ضرر سنگین روزهای گذشته را جبران کند، اما نگرانی بازار نسبت به اشباع عرضه و کندی اقتصاد جهانی، روند رشد قیمت‌ها را محدود کرد.
به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات آتی نفت برنت ۱.۱۸ دلار (۲.۲۶ درصد) افزایش یافت و به ۵۳.۳۴ دلار در هر بشکه رسید. برنت روز پنج شنبه در ۵۲.۱۶ دلار در هر بشکه بسته شده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱.۰۱ دلار  (۲.۲۶ درصد) افزایش یافت و به ۴۵.۶۲ دلار در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز پنج شنبه با ۱.۱۶ دلار ( ۳.۴۸ درصد) کاهش، در ۴۴.۶۱ دلار در هر بشکه بسته شده بود.

قیمت‌های نفت روز پنج شنبه به پایینترین حد خود در بیش از یک سال گذشته سقوط کردند در حالی که روز قبل بزرگترین افزایش یک روزه در دو سال گذشته را تجربه کرده بودند. هر دو شاخص قیمت حدود ۴۰ درصد از اوجشان در اوایل اکتبر، کاهش نشان می‌دهند.

به گفته آن یی ها، تحلیلگر کالا در شرکت "کی‌ووم سکیوریتیز"، در حال حاضر بازار سهام و بازار نفت منعکس کننده وضعیت یکدیگر هستند. نگرانی‌های پیرامون کندی اقتصاد جهانی روی فعالیت بازارهای سهام تاثیر گذاشته و قیمت‌های نفت از نگرانی‌های مذکور مستثنی نبوده اند.

بازارهای سهام آسیا روز جمعه با دنبال کردن صعود وال استریت، افزایش پیدا کردند.

استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا-اقیانوسیه در شرکت OANDA در این باره گفت: قیمت‌های نفت از کندی رشد اقتصادی به همراه انتظارات برای تولید بیشتر آمریکا در سال جدید تحت فشار منفی قرار گرفته‌اند.

طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، سطح ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ دسامبر، ۶.۹ میلیون بشکه افزایش پیدا کرده و به ۴۴۸.۲ میلیون بشکه رسیده است.

آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا بعدازظهر روز جمعه انتشار خواهد یافت.

بر اساس گزارش رویترز، آمریکا به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت جهان ظهور کرده و ۱۱.۶ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند که بالاتر از تولید عربستان سعودی و روسیه است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در اظهاراتی گفت: حمایتگرایی فزاینده و غیرقابل پیش‌بینی بودن دولت آمریکا، تاثیر بسزایی در نوسان قیمت جهانی نفت طی دو سال گذشته داشته است.

نواک همچنین گفت: روسیه تولید نفت خود را در نیمه اول سال آینده طبق توافق اوپک پلاس، بین ۳ تا ۵ میلیون تن کاهش خواهد داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: