تعداد بازدید : ۱۳۴۷
کد خبر : ۱۸۵۸۴۸
ساعت پنج‌ونیم/ 61؛
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به نیازهای کاذب بازار که شبیه بازی شده و تسعیر ارز و سکوتی دوباره در بازارسرمایه.
قاچاقچی برنج در رویای پُستی گلوگیر/ بوی گندیدن نمک، بلند شد

به گزارش بورس‌نیوز، «ن والقلم وما یسطرون» ابتدا خداروشکر می‌کنیم که شنیده‌های ما از راه‌پله سازمان‌های مختلف دُرست در می‌آید چراکه بدون تحریف سعی می‌کنیم تلنگری به هوش سرمایه در راستای اقتصاد ملی داشته باشیم و باید عرض کنیم که این قلم با هر فشار و قهوه‌ای از سوی مشاوران دوستان فروختنی نیست، حتی کد سهامی هم وجود ندارد که دنبال مال دنیا باشیم.

صدای بورس‌نیوز شنیده شد
در راستای خبرهای راه‌پله‌ای که هر روز راس ساعت پنج‌ونیم منتشر می‌شود گویا احمدتوکلی نیز از تریبون شفافیت و عدالت داد خود را بلند کرد که ای بابا، در سازمان خصوصی چه خبر است، عریضه‌ای به سمت باب‌همایون فرستاده برای  خلع ید فوری علیمحمدی از مالکیت مجتمع آلومینیوم المهدی و هرمزال ، عزل پوری حسینی رئیس فعلی سازمان خصوصی سازی و حمایت از اعلام جرم دیده بان علیه وی شد.
ابتدا باید گفت که دکتر جان مصاحبه نکن، بیش از یک‌ماه است که پرچم دست گرفته‌ایم برای این مطالب، پیگیر کننده‌ای نیست.

نیازهای کاذب در بازار
امروز حواشی بازار باردیگر شاهد یک موضوع و بازی بود، در اقتصادی که درگیر حفظ پول بوده و توانایی تنظیم دخل و خرج در بازارهای سرمایه‌ای را ندارد، کلی هزینه، جشنواره و قرتی بازی برای امری پوچ! این بازی‌ها که بیشتر از جیب یک شبه‌خبرنگار به قول خود، اقتصادخوانده بیرون می‌آید تنها یک توهم در حد کتاب‌های آدام اسمیتی است که «ثروت و ملل» را نوشته است، پیشنهاد می‌کنیم که کتاب «اخلاق در اقتصاد» را هم بخوان این تهدید کننده!!!

قاچاقی برنج در سازمانی معروف، واویلا!
گویا بوی «نایی» که حاصل برنج‌های قاچاق در سازمان بهزیستی بوده امروز می‌خواهد از سازمان دیگری بیرون بزند، دوستان عزیز این صندلی که برایش شیرجه زده‌اید، پرونده‌های باز فراوانی دارد.
نماینده‌ای از دیار بهارستان نشینان نیز گفته که مدیر قبلی این سازمان خودش خریدار بوده و ما خبر نداشتیم، حالا ما که از وضعیت شما خبر داریم اما خداوکیلی مدیر فعلی که سازمانی را ترکانده همانند وزرا جابه‌جا نکنیم.


تسعیر ارز و سکوتی دوباره
ماه‌هاست درباره نرخ تسعیر ارز بانک‌ها بحثها و شایعاتی مطرح می‌شود، بانک پارسیان در گزارش 6ماهه با نرخ نیما عملیات تسعیر را انجام داد . 
بانک صادرات نیز با نامه امروز به تسعیر ارز با نرخ بازار آزاد صحه گذاشت ، بانک پاسارگاد نیز گزارش سال مالی قبل را با نرخ نیما بست تائید هم شد . در بودجه 98ارائه شده به مجلس نیز دولت نرخ تسعیر ارز نیمایی را تائید کرد اما بانک ملت همچنان از تعیین تکلیف این مبحث مالی مهم سر بار می زند .
سوال ما از سازمان بورس این است چرا در این مساله مهم ورود نمی کنید مگر شما به اسم حمایت از سهامدار سال 95بابت آن ذخائر کذایی ماه‌ها نماد را متوقف نکردید چرا الان برای این ظلم ورود نمی کنید آقایان مسئول شما وجدانا، اخلاقا، شرافتا در قبال سهامداران مسئولید اگر دو سال قبل به اسم احقاق حق و شفاف سازی درباره ذخائر نماد را متوقف کردید که منجر به زیان سنگین سهامداران شد امروز نیز باید بابت سود تسعیر ارز که اظهر من الشمس است اقدام کنید حتی اگر نیاز باشد نماد را متوقف کنید و بعد از تعیین تکلیف این قضیه سهم را بازکنید.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.