تعداد بازدید : ۱۳۱۷
کد خبر : ۱۸۵۹۸۷
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت گفت:
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به شانس خوب بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری افزود: با توجه به افزایش نوسان بازارهای رقیب و به تبع آن افزایش ریسک برای سرمایه‌گذاری، شانس بازار سرمایه برای جذب نقدینگی بیش از دیگر بازارها به نظر می‌رسد.

به گزارش بورس نیوز، مسعود سلطان زالی، اظهار کرد: در شرایط کنونی، در خصوص بازارهای موازی نظیر بانک و ارز نمی‌توان چشم‌انداز چندان صعودی را متصور شد. در خصوص برخی بازار‌ها مانند مسکن نیز، پیش‌بینی رکود سنگین وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به شانس خوب بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری افزود: با توجه به افزایش نوسان بازارهای رقیب و به تبع آن افزایش ریسک برای سرمایه‌گذاری، شانس بازار سرمایه برای جذب نقدینگی بیش از دیگر بازارها به نظر می‌رسد.

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در ادامه به جزییات گزارش‌های مالی شرکت‌ها اشاره کرد؛ و در توضیح اقبال خوب بازار نسبت به انتشار گزارش‌های ۹ ماهه بیان کرد: نتایج گزارش‌های ماهانه و فصلی منتشر شده تا کنون حاکی از نتایج مطلوبی است. در این خصوص به نظر می‌رسد در پایان سال شاهد انتشار عملکرد مالی مناسب از بسیاری از شرکت‌ها باشیم.

وی همچنین در خصوص ریسک‌های موجود در بازار و اثرگذاری آن بر صورت‌های مالی شرکت‌ها افزود: نکته قابل توجه در خصوص عملکرد سه ماهه پایانی سال برخی صنایع است. شرایطی تحریمی از مهم‌ترین مواردی است که حداقل در کوتاه مدت می‌تواند برخی شرکت‌ها را متاثر کند.

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های صادرات و واردات محور در حال اتخاذ تصمیمات جدید برای شرایط خرید و فروش با کشور‌های دیگر هستند. به بیانی دیگر، اتخاذ استراتژی‌های جدید برای عبور از مسیر تحریمی موضوع زمان بری است که اثر آن را از ابتدای سال آینده می‌توانیم شاهد باشیم.

سلطان زالی، به عملکرد بازیگران بازار اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه طی یک ماه اخیر حقوقی‌ها حمایت خوبی از بازار داشته اند، اما در این روزها شاهد چرخش زمین بازی بورس بازان هستیم.

وی در این رابطه ادامه داد: در چند روز معاملاتی اخیر آمارها حاکی از آن است که تغییر مالکیت بازار در اختیار بازیگران حقیقی بوده است. این موضوع یک سیگنال ارزنده برای بورس تهران به شمار می‌رود و حاوی نکات بسیار مهمی است.

سلطان زالی در ادامه بیان کرد: روی خوش بازیگران حقیقی به بازار، انرژی خوبی به بورس وارد می‌کند و تزریق نقدینگی از سوی این گروه از بازیگران نیروی محرکی است که برای بورس بسیار مثبت است.

این کارشناس بازار سهام افزود: بررسی ادوار گذشته بازار نیز به خوبی نشان می‌دهد در ماه‌های ابتدایی سال، تزریق نقدینگی از سوی حقیقی‌ها باعث تحرک مثبت کلیت بورس و رشد قیمتی شرکت‌ها شده بود.

وی در پایان بیان کرد: جذب سرمایه به بورس از هر مقطع زمانی دیگر در گذشته بیشتر شده است. پیش تر بازارهای رقیب مانع مهمی برای سرمایه‌گذاری بورسی بودند، اما اکنون پوشش ریسک مناسب و ارزندگی قیمت‌ها مولفه‌های مهمی برای ورود افراد جدید به این بازار است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: