کد خبر : ۱۸۶۰۲۲
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی عنوان کرد:
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: طبق مصوبه مهرماه امسال هیات وزیران، مسوولیت بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و شاغلین ایثارگر برعهده دستگاه های اجرایی مربوطه است.
به گزارش بورس نیوز، زهرا زاده غلام با اشاره به اظهار نظرهای متعدد و سردرگمی ایثارگران بازنشسته و شاغل، گفت: طبق مصوبه هیات وزیران و اصلاح ماده دو آیین نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، دستگاههای اجرایی موظف شده اند از محل سرجمع اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تامین و پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه بیمه تکمیلی درمان ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان اعم از شاغل یا بازنشسته در دستگاه مربوطه اقدام کنند.

زاده غلام با بیان اینکه مصوبه هیات دولت کاملا روشن بوده و این موضوعی است که دستگاه های اجرایی باید برای شاغلین و بازنشستگان ایثارگر اجرا کنند، ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری نیز برهمین اساس، هزینه درمان کارکنان شاغل و بازنشسته ایثارگر خود را در چارچوب مقرر پوشش داده و بنابراین پرداخت هزینه درمان ایثارگران سایر دستگاههای اجرایی اعم از شاغل و بازنشسته طبق این مصوبه بر عهده دستگاه مربوطه است.

وی افزود: همه دستگاه ها باید از محل سرجمع اعتبارات مصوب خود این هزینه ها که برای ایثارگران بسیار حیاتی است را پرداخت کنند.

زاده غلام تاکید کرد: اینکه گفته شود صندوق بازنشستگی کشوری اعتباری را برای تحت پوشش قرار دادن هزینه های درمانی بازنشستگان ایثارگر دریافت کرده، اشتباه بوده و برداشت نادرستی است و این صندوق تنها هزینه درمان بازنشستگان یا شاغلین خود صندوق را پرداخت می‌کند.

وی یادآور شد: با این وجود، بازنشستگان ایثارگر می‌توانند همانند و یکسان با سایر بازنشستگان کشوری که حدود ۲ میلیون نفر را با افراد تحت تکفل شامل می شوند، از خدمات بیمه تکمیلی با سقف تعهدات مشخص استفاده کنند و البته سهم بیمه تعیین شده را نیز پرداخت کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی، زاده غلام تصریح کرد: مطالب مذکور طی نامه ای به اطلاع سازمان برنامه و بودجه رسیده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: