کد خبر : ۱۸۶۰۲۲
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی عنوان کرد:
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: طبق مصوبه مهرماه امسال هیات وزیران، مسوولیت بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و شاغلین ایثارگر برعهده دستگاه های اجرایی مربوطه است.
به گزارش بورس نیوز، زهرا زاده غلام با اشاره به اظهار نظرهای متعدد و سردرگمی ایثارگران بازنشسته و شاغل، گفت: طبق مصوبه هیات وزیران و اصلاح ماده دو آیین نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، دستگاههای اجرایی موظف شده اند از محل سرجمع اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تامین و پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه بیمه تکمیلی درمان ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان اعم از شاغل یا بازنشسته در دستگاه مربوطه اقدام کنند.

زاده غلام با بیان اینکه مصوبه هیات دولت کاملا روشن بوده و این موضوعی است که دستگاه های اجرایی باید برای شاغلین و بازنشستگان ایثارگر اجرا کنند، ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری نیز برهمین اساس، هزینه درمان کارکنان شاغل و بازنشسته ایثارگر خود را در چارچوب مقرر پوشش داده و بنابراین پرداخت هزینه درمان ایثارگران سایر دستگاههای اجرایی اعم از شاغل و بازنشسته طبق این مصوبه بر عهده دستگاه مربوطه است.

وی افزود: همه دستگاه ها باید از محل سرجمع اعتبارات مصوب خود این هزینه ها که برای ایثارگران بسیار حیاتی است را پرداخت کنند.

زاده غلام تاکید کرد: اینکه گفته شود صندوق بازنشستگی کشوری اعتباری را برای تحت پوشش قرار دادن هزینه های درمانی بازنشستگان ایثارگر دریافت کرده، اشتباه بوده و برداشت نادرستی است و این صندوق تنها هزینه درمان بازنشستگان یا شاغلین خود صندوق را پرداخت می‌کند.

وی یادآور شد: با این وجود، بازنشستگان ایثارگر می‌توانند همانند و یکسان با سایر بازنشستگان کشوری که حدود ۲ میلیون نفر را با افراد تحت تکفل شامل می شوند، از خدمات بیمه تکمیلی با سقف تعهدات مشخص استفاده کنند و البته سهم بیمه تعیین شده را نیز پرداخت کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی، زاده غلام تصریح کرد: مطالب مذکور طی نامه ای به اطلاع سازمان برنامه و بودجه رسیده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.