کد خبر : ۱۸۶۰۷۷
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در جریان بررسی لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دولت حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شد، گفت: از روز نخست که بحث حذف یک صفر مطرح شده بود، پیشنهاد شد که 4 صفر حذف شود چراکه با توجه به هزینه‌های سنگین حذف صفرها، این اقدام منطقی تر است.

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه در جریان بررسی لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دولت حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شد، گفت: از روز نخست که بحث حذف یک صفر مطرح شده بود، پیشنهاد شد که 4 صفر حذف شود چراکه با توجه به هزینه‌های سنگین حذف صفرها، این اقدام منطقی تر است.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت، با بیان اینکه با حذف 4 صفر از پول ملی نحوه محاسبه ساده‌تر می‌شود، افزود: کمیسیون اقتصادی بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی را آغاز کرده که یکی از مواد این طرح حذف صفر است و با این اقدام، تمام محاسبه‌های بخش حسابداری تغییر یافته و اسناد و مدارک عوض می‌شود.

حذف 4 صفر از پول ملی هیچ تغییری در شرایط تورمی، رکودی و قدرت خرید مردم نمی‌گذارد

وی ادامه داد: با توجه به هزینه‌های بالای حذف صفر و انتقال از محاسبه‌های عددی قبلی به جدید، محاسبه‌ها باید براساس 4 صفر انجام شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه حذف 4 صفر از پول ملی هیچ تغییری در شرایط اقتصادی همانند شرایط تورمی، رکودی و قدرت خرید مردم نمی‌گذارد، تاکید کرد: با حذف 4 صفر فقط ساده‌سازی عددها صورت می‌گیرد و تقریب عددها آسان‌تر می‌شود، براین اساس مجلس با حذف 4 صفر موافق تر بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است.

حذف یک صفر ارزش ندارد

وی افزود: پس از تصویب طرح بانکداری در مجلس بازه زمانی کوتاه مدتی در نظر گرفته می‌شود تا انتقال از پول ملی کنونی به پول ملی جدید انجام شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با حذف 4 صفر یک دلار حدود 10 تومان ارزش دارد ،که یک رابطه واحدی ایجاد می‌کند، تصریح کرد: حذف صفر از پول ملی هزینه‌های زیادی به بودجه وارد می‌کند چراکه بر این اساس سیستم‌های حسابداری و اسکناس‌ها باید تغییر یابد، به همین دلیل حذف یک صفر ارزش نداشته و باید حذف 4 صفر صورت گیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: