تعداد بازدید : ۱۰۵۰
کد خبر : ۱۸۶۰۸۰
عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس گفت:
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: کشاورزی درغرب استان سرسبز مازندران صرفه اقتصادی ندارد و در کنار این اوضاع ما شاهد هستیم که واحدهای اراضی کشاورزی نیز کوچک شده که این امر ماندگاری در صنعت کشاورزی را برای کشاورزان به نوعی دشوار یا غیرممکن میکند.

به گزارش بورس نیوز، شمس‌الله شریعت‌نژاد درباره وضعیت تغییر کاربری در اراضی کشاورزی، گفت: کشاورزی درغرب استان سرسبز مازنداران صرفه اقتصادی ندارد و در کنار این اوضاع ما شاهد هستیم که واحدهای اراضی کشاورزی نیز کوچک شده که این امر ماندگاری در صنعت کشاورزی را برای کشاورزان به نوعی دشوار یا غیرممکن میکند.

قیمت مرکبات فاقد افزایش در طی 10سال

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در خانه ملت تصریح کرد: قیمت مرکبات فاقد افزایش در طی 10سال است بنابراین مشخص است که با این اوصاف ماندگاری در تولید مرکبات برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد بنابراین کشاورزان تغییرکاربری را به تولید در صنعت کشاورزی ترجیح می‌دهند.

وی افزود: نرخ مرکبات در شرایطی بدون تغییرمانده است که هزینه‌های تولید نیز افزایش یافته است بنابراین به سادگی می‌توان نتیجه گرفت تولید مرکبات با این شرایط برای کشاورز صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

شریعت‌نژاد افزود: یکی از دغدغه های اساسی کشاورزان ایجاد شغل برای فرزندانشان است زیرا زمانی که حضور در صنعت کشاورزی برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد، تولید کننده مجبور است با تغییرکاربری اراضی کشاورزی به ویلا درآمدی را کسب کند تا در نهایت بتواند برای فزرندانشان فرصت‌های اشتغال ایجاد کند.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزى اصرار دارد که هرجا که درختی موجود است، کشت و زارعت درآن جریان داشته باشد اما این نوع رویکرد زمانی صحیح است که تولید برای کشاورزان صرفه اقتصادی داشته باشد نه اینکه هزینه تولید با نرخ فروش برای کشاورز همخوانی نداشته باشد.

نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه کاهش قدرت خرید مردم مساوی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی است تاکید کرد: تولید شغل برای فرزندان دغدغه اساسی کشاورزان است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه مسلم است که اگر در کشور فقر حاکم شود و در این راستا قدرت خرید مردم نیزکاهش یابد، بطور مسلم منابع طبیعی نیز تخریب خواهند شد ادامه داد: با کاهش قدرت اقتصادی مردم نه تنها منابع طبیعی تخریب می‌شود بلکه منابع عظیم اراضی کشاورزی نیز درمعرض تغییر کاربری قرار خواهند گرفت.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.