تعداد بازدید : ۱۰۰۲
کد خبر : ۱۸۶۰۹۳
کارشناس بازارسرمایه گفت:
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
مدیرعامل سرمایه‌گذاری دانایان پارس گفت: با رسانه ای شدن دستاوردهای نمایشگاه و معرفی مفاهیم بازار به زبان ساده، ارتباط دوسویه‌ای با عامه مردم نیز در حال شکل‌گیری است.

به گزارش بورس نیوز، شهاب‌الدین شمس اظهار کرد: با رسانه ای شدن دستاوردهای نمایشگاه و معرفی مفاهیم بازار به زبان ساده، ارتباط دوسویه‌ای با عامه مردم نیز در حال شکل‌گیری است که این تحول به نوبه خود فرهنگسازی در بازار سرمایه را تسهیل خواهد کرد. این اتفاق از فاینکس ۲۰۱۸ پررنگ‌تر شده و انتظار می‌رود در۲۰۱۹ هم تقویت شود.

وی افزود: مسایل متعددی در شکل گیری یک نمایشگاه موفق دخیل است؛ از جمله زمان بندی و هماهنگی‌های اداری باعث شده افت و خیزهایی در عملکردهای نمایشگاه از نظر تعداد بازدیدکننده داشته باشیم ولی در مجموع، نمایشگاه از نظر ایجاد و اجرا هر سال بهتر از سال قبل از آن بوده و به اهداف کلی خود نیز نزدیک تر شده است.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اقتصادی بودن یک نمایشگاه بستگی زیادی به شرایط و زمان و کیفیت برگزاری آن دارد، ابراز داشت: موفقیت و بالندگی رویدادی در این وسعت، نیاز به هماهنگی نزدیک مراکز برگزارکننده، نهادهای بازار و مجموعه رسانه‌ها دارد وگرنه میزان دستیابی به اهداف آن تکاپوی هزینه‌ها را نخواهد داد.

شمس با اشاره به اینکه هم اکنون نمایشگاه بورس، بانک و بیمه از بعد تبلیغاتی و رسانه ای هم دارد به بلوغ می‌رسد، افزود: امیدواریم امسال نمایشگاه جهش تازه ای را تجربه کند؛ همان گونه که نمایشگاه ۲۰۱۸ هم نسبت به سال قبل از خود واقعا متفاوت بود.

وی افزود: به هر حال هر صنف برای خود یک نمایشگاه دارد و فاینکس هم نمایشگاه صنفی و محل تعامل و ارائه ایده‌های اهالی بازار سرمایه است که سعی می‌کند به طور سالانه دستاوردهای خود را در آنجا ارائه دهد. این فضای تعاملی در فاینکس ۲۰۱۸ ایجاد شد و امسال هم انتظار می‌رود این رویداد به نحو مطلوب رخ دهد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اهداف تمام نمایشگاه‌ها چندگانه است، توضیح داد: توسعه ارتباط با مخاطب عام، تقویت همکاری‌ها در داخل صنف و ارتقای ارتباطات نوین با کسب و کارهای پیرامونی، از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است. ضمن اینکه از دیدگاه دیگر، به هر حال یکی از کارکردهای مهم نمایشگاه‌ها ارائه نوآوری‌های هر صنعت است.

شمس بیان کرد: نمایشگاه سال گذشته در بعد فرهنگسازی عام هم به نسبت نمایشگاه‌های قبلی پررنگ تر عمل کرده است و سعی دارد مخاطب خود را از میان سطوح سنی و طبقات مختلف اجتماعی پیدا کند؛ بنابراین می‌توان گفت فاینکس ۲۰۱۸ به لحاظ این کارکرد نیز جهش‌هایی را نسبت به سال‌های قبل تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه صنعت مالی ما در کشور - چه از نظر ابزار و چه از نظر مقررات و بسترسازی- جوان و نوپا است، افزود: هر روز ایده‌های جدید بسیاری در این صنعت متبلور می‌شود که محل معرفی و مخاطب یابی و بلوغ این ایده‌ها نمایشگاه است؛ ضمن اینکه توسعه فین‌تک‌ها و توجه نمایشگاه به این موضوع می‌تواند کمک کند تا ارایه نوآوری‌ها پررنگ‌تر و قوی‌تر صورت گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که این مهم به تدریج جایگاه واقعی خود را پیدا کرده و نمایشگاه برخلاف آنچه روزهای نخست عنوان می‌شد، صرفا محل تجمع کارگزاری‌ها و بانک‌ها و بیمه‌ها نیست؛ بلکه می‌توان همزمان مسیر فرهنگسازی، ایده‌یابی و ارائه خدمات نوین را در نمایشگاه‌های بورس، بانک و بیمه به طور دقیق رصد کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: