تعداد بازدید : ۶۵۸
کد خبر : ۱۸۶۱۲۸
مدیرعامل بانک صادرات ایران:
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
مدیرعامل بانک صادرات ایران با تأکید بر اینکه در اصلاح زیرساخت‌های اقتصادی و عبور از تنگناهای مرتبط با تهدیدات داخلی و خارجی غیر از توجه به فرهنگ و ادب راه‌حلی پیدا نمی‌شود، گفت: بالندگی و پرنور شدن چراغ فرهنگ رفتارهای اقتصادی را اصلاح می‌کند.
به گزارش بورس نیوز، حجت‌اله صیدی افزود: امروزه شکل ظاهری تهدیدات نسبت به گذشته تغییر کرده است و تهدیدها با بهره‌مندی از ابزارهای ارتباطی جدید تأثیرگذارتر و البته برنده‌تر در پی تشدید احساس درد و گسترش آن در جامعه است و از این رو توجه به فرهنگ باید در اولویت باشد و در این راستا استفاده از گنجینه ادبیات فارسی برای مقابله با این تهدیدات از هر سلاحی قوی‌تر عمل می‌کند.

صیدی با بیان این نکته که در آثار روشنفکران، روانشناسان و متفکرین غربی به جمله‌ای برنخورده‌ایم که در آثار ادبی نویسندگان و شعرای ما صریح‌تر، دقیق‌تر و روشن‌تر به آن اشاره نشده باشد، گفت: آثار عبید زاکانی نیز همچون دیگر آثار بزرگان ادبی و فرهنگی کشور در قله‌های افتخار قرار دارد. تا پیش از عبید، طنز ایرانی به این اندازه منسجم و قدرتمند نبوده است. درس‌گفتارهایی که در مرکز فرهنگی شهر کتاب در این خصوص برپاست بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز جامعه ماست تا درس بگیریم و به این حکمت‌ها اشراف پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا، بانک صادرات ایران که امسال شصت و هفتمین سال تاسیس خود را سپری می‌کند، به عنوان یک درخت تنومند سعی کرده همیشه در خدمت جامعه و مردم باشد و از این رو وظیفه اولیه خود می‌داند که به بالنده‌تر شدن فرهنگ یاری رساند تا با پرنور شدن چراغ آن، رفتارهای اقتصادی نیز اصلاح شود. بانک صادرات ایران از این بابت افتخار می‌کند که در خدمت مجموعه شهر کتاب و اهالی فرهنگ و ادب و هنر است.

در ابتدای این نشست، مهدی فیروزان مدیرعامل مرکز فرهنگی شهر کتاب با تقدیر از حمایت بانک صادرات ایران از حوزه فرهنگ و ادب گفت: توسعه تنها راه نجات ایران است و این تنها به معنی رشد ارقام در شاخص‌ها نیست بلکه باید ارتقای کیفیت زندگی انسان‌ها را به همراه داشته باشد و توسعه در حوزه اقتصاد ناگزیر است که توسعه در حوزه فرهنگ را زیرساخت خود بداند و در این راستا اقدام بانک صادرات ایران قابل تقدیر است و سایر نهادهای اقتصادی باید از این نگرش الگو بگیرند.

علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی موسسه شهرکتاب نیز با ابراز خوشحالی از حمایت بانک صادرات ایران از حوزه فرهنگ و سلسله درس گفتارهای موسسه، در کنار اساتیدی چون جواد مجابی و دکتر تکمیل همایون نشست بررسی آثار عبید زاکانی با عنوان «زمانه و زمینه عبید» را آغاز کردند. این سری از درس گفتارها در خصوص بررسی این طنزپرداز و منتقد اجتماعی بزرگ قرن هشتم هجری به مدت یک سال مورد حمایت بانک صادرات ایران است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: