تعداد بازدید : ۷۶۹
کد خبر : ۱۸۶۱۵۲
برای بودجه ۹۸ پیش‌بینی شد؛
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولت ایران گفت: دولت برای یارانه نان مصرفی مردم و مشتقات ناشی از گندم در لایحه بودجه ۹۸ رقمی بالغ بر ۸۱۴۵ میلیارد تومان پیش بینی کرده است.
به گزارش بورس نیوز، یزدان سیف اظهار کرد: در بودجه سال آینده رقم یارانه نان مصرفی از مهمترین موضوعات است تا نان ارزانتر به دست مردم برسد ضمن آن که دولت قصدی برای افزایش قیمت آرد ندارد.

سیف اضافه کرد: از رقم پیش بینی شده در لایحه بودجه ۹۸ در مورد یارانه نان و مشتقات ناشی از گندم حدود ۶۱۴۵ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۴ سازمان هدفمندی یارانه‌ها و ۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع عمومی تامین می‌شود.

وی با بیان این که در سال‌زارعی گذشته ۵۰ درصد ارزش کالاهای خریداری شده توسط این شرکت به صورت نقدی به کشاورزان پرداخت شده است، اظهار داشت: مابقی مبالغ بین یک ماه تا ۴۵ روز پرداخت شده، ضمن آن که در مقاطعی بین ۸ تا ۱۵ روز تاخیر در پرداخت داشتیم.

وی میزان وجه پرداختی به کشاورزان بابت دانه‌های روغنی را نزدیک به ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

سیف درباره برنامه خرید تضمینی کالاهای اساسی در سال زراعی ۹۷-۹۶ گفت: با تصویب قیمت‌های تضمینی کالاهای اساسی و افزایش قابل توجه خرید گندم، امسال کشاورزان با دلگرمی بیشتری به کشت گندم خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: قیمت خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم ۱۶ هزار ریال تعیین شده که ۲۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می‌دهد که با توجه به بهره‌وری در فرآیند زراعی ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه آب و خاک، ماشین آلات کشاورزی، آموزش و به‌زراعی رقم خوبی است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: در راستای خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی برای سال زراعی جاری، قبل از ورود به فروردین ۹۸ و با توجه به مقطع زمانی برداشت در استان‌ها، مراکز خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی مستقر خواهند شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: در حوزه کالاهای اساسی وارداتی نیز ارز مورد نیاز سال آینده تامین شده که بخشی از آن توسط بخش خصوصی و بخش دیگر از سوی شرکت‌های مباشر دولتی تامین خواهد شد.

سیف ادامه داد: در سه ماهه آخر امسال نیز حدود ۳۰ درصد کالای اساسی مورد نیاز سال ۹۸ وارد کشور می‌شود.

وی گفت: بر اساس طرح تنظیم بازار برای اجرایی شدن آیین نامه مدیریت ذخایر استراتژیک کشور، نزدیک به ۲۰ هزار تن برنج ماهانه در بازار مصرف کالای اساسی تزریق می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره ذخایر استراتژیک نیز تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۲۰۰ هزار تن ذخایر استراتژیک را گردش داده و تقریبا دو برابر این میزان نیز به ذخایر استراتژیک اضافه کرده‌ایم.

وی درباره عرضه گندم به بورس اذعان کرد: در ۹ ماهه نخست امسال حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از طریق بورس کالا عرضه کردیم که این میزان به اندازه کل گندم عرضه شده در بورس برای صنوف و صنایع در سال گذشته است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: