تعداد بازدید : ۶۴۹
کد خبر : ۱۸۶۲۰۳
عضو هیات مدیره اتحادیه صنف فروشندگان آهن در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
در سال96 حدود 9.5 میلیون تن فولاد در لیست صادراتی قرار گرفت اما پس از فشار تحریم‌ها در نیمه نخست سال جاری، تنها 4 میلیون تن صادرات فولاد به کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان ثبت شده است.
ارزیابی بازار فولاد در نیمه دوم سال

محمدصادق چیت‌ساز عضو هیات مدیره اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد و فلزات تهران با ارزیابی بازار فولاد به خبرنگار بورس‌نیوز اظهار کرد: این صنعت در ماه‌های تیر و مرداد با بیشترین حجم تقاضا روبه‌رو شده چراکه پروژه‌های ساختمانی و عمرانی به اوج زمان ساخت و تکمیل می‌رسد اما این روند در ماه‌های پایانی سال را به افول رفته و از آذر و دی‌ماه از این حجم کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: در مناطق زلزله‌زده بیشتر تمرکز بر ساختمان‌های بتنی بوده اما بتن در زمستان عملکرد مطلوبی ندارد ضمن آنکه در این فصل، کمترین تقاضاهای ساختمانی و پروژه‌های عمرانی را در نیمه شمالی کشور تجربه خواهیم کرد اما از بهمن‌ماه باردیگر فعالیت در عرصه آهن‌آلات آغاز می‌شود.

این فعال صنعت آهن و فولاد درخصوص میزان عرضه‌وتقاضا در بازار نیز اینگونه گفت: عرضه‌ها به سطح تعادل رسیده اما بخاطر نبود تقاضا معمولا خریداران در حد نیاز خریداری کرده و دیگر آهن و فولاد را در انبارها ذخیره نمی‌کنند؛ یکی از مهم‌ترین عواملی که مانع از رسوب آهن در انبارها شده، راکد بودن نرخ فولاد است که فعالان ساختمانی و پیمانکاران را مجاب کرده بر اساس نیاز خریداری کنند که بدین واسطه، فردی بیش از نیاز خود تقاضایی ندارد و قیمت‌ها افزایش پیدا نکرده است.

چیت‌ساز در ادامه با میزان تولید فولاد در کشور اشاره داشت و تاکید کرد: در سال96 حدود 13.5 میلیون تن در لیست مصرف داخل و حدود 9.5 میلیون تن نیز در لیست صادراتی قرار گرفت اما پس از فشار تحریم‌ها در نیمه نخست سال جاری، تنها 4 میلیون تن صادرات فولاد به کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان انجام شده است.

وی درخصوص پیش‌بینی برای نیمه دوم سال جاری، اظهارکرد: کاهش صادرات در انتهای سال جاری حتمی بوده چراکه نهایتا جمع میزان صادرات فولاد کشور به هفت میلیون تن می‌رسد که نسبت به سال گذشته حدود 3.5 میلیون تن کسری وجود دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: