تعداد بازدید : ۹۱۱
کد خبر : ۱۸۶۲۶۱
ساعت پنج‌ونیم / 66؛
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به بخشنامه‌ای داغ که از پاستور بیرون آمد تا بررسی از نوع مجلسی.
به گزارش بورس‌نیوز، در بخشنامه‌ای داغ که از پاستور بیرون آمد، دولت شرایط ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک را ابلاغ کرد و این درحالی بود که فعالان این صنعت دل به این موضوع خوش کرده بودند که با محدودیت آزادسازی خودروها در گمرک و البته ثبت سفارش، می‌توانند ضعف توانایی خود در ساخت قطعات خودرو را پوشش دهند اما نشد که بشه.

از طرفی خودروساز آبی اذعان کرده که پیش‌فروش‌ها را می‌رساند که هیچ، دو هفته دیگر بازهم مردم بیایند و در صف انتظار قرار بگیرد که بازهم پیش‌فروش داریم زیرا توانایی پیش‌فروش در کشور بالاست.

اما خودروساز نارنجی نیز گفته که پراید و سایر خودروها تمامی استانداردها را در داشبورد خود ذخیره کرده و حتی استانداردهای دیگری را به‌عنوان زاپاس در صندوق‌عقب گذاشته البته برخی از استانداردها مانند سنسور جانبی لازم است که توسط سازمان استاندارد با توجه به شرایط جدید بازنگری شود.

بررسی از نوع مجلسی

داستان مجتمع گوشت اردبیل گویا زخمی تازه بازه کرده و پای حراست وزارت‌خانه را به این موضوع باز کرده اما گفته شده که تعارضی در این واگذاری نمی‌بینیم چراکه رئیس فعلی در آن زمان کاره‌ای نبوده اما گوش دادستان اردبیل خوشبختانه به این حرفا بدهکار نیست و باید بررسی‌ها را تکمیل کند.

قیمت نفت به بازار رنگ داد

در حالی که قیمت نفت تا مرز 58 دلار رشد داشت که بازار با چاشنی گمانه‌زنی‌های گزارش‌های 9ماهه همراه است و البته به ظن برخی از کارشناسان، بورس می‌تواند شاهد یک شوک مثبت از این گزارش‌ها باشد؛ از طرف دیگر، بازار در حال بازسازی توان بنیادی خود بوده و مولفه‌های اساسی اقتصاد کشور یعنی آینده دلار، قیمت جهانی کامودیتی‌ها و گزارش‌های شرکت‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در بازار بگذارد.

چرخ گردون بازارسرمایه در گروه‌های خودرویی و بانکی تمرکز کرده و جریان پول فعلا شنا در این گروه‌ها را تجربه می‌کند، اما امروز بانکی‌ها شادابی دیروز را نداشتند.

پیمانکاران ریسک فولادی نمی‌کنند

عرضه‌ها به سطح تعادل رسیده اما بخاطر نبود تقاضا معمولا خریداران در حد نیاز خریداری کرده و دیگر آهن و فولاد را در انبارها ذخیره نمی‌کنند؛ یکی از مهم‌ترین عواملی که مانع از رسوب آهن در انبارها شده، راکد بودن نرخ فولاد است که فعالان ساختمانی و پیمانکاران را مجاب کرده بر اساس نیاز خریداری کنند که بدین واسطه، فردی بیش از نیاز خود تقاضایی ندارد و قیمت‌ها افزایش پیدا نکرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: