تعداد بازدید : ۷۵۳
کد خبر : ۱۸۶۲۹۸
وزیر نفت گفت:
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
وزیر نفت گفت: موقعیت جغرافیای استان کرمانشاه و فاصله اندک آن با استان‌های همجوار و همچنین با بغداد، نقشی محوری به این استان داده است.

به گزارش بورس نیوز، بیژن زنگنه در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که روز گذشته در هتل اسپیناس برگزار شد با بیان اینکه برای توسعه کرمانشاه باید این استان را در قالب سند آمایش غرب کشور دید، تصریح کرد: توسعه استان‌های غربی در هم تنیده است و توسعه آینده پنج استان غرب کشور باید در یک مجموعه دیده شود، زیرا قابلیت‌های این مناطق تکمیل‌کننده یکدیگر است.

وی به نقش محوری کرمانشاه در غرب کشور اشاره کرد و یادآور شد: موقعیت جغرافیای این استان و فاصله اندک آن با استان‌های همجوار و همچنین با بغداد، نقشی محوری به این استان داده است.

وزیر نفت یکی از مزیت‌های غرب کشور را در بخش نفت و پتروشیمی عنوان کرد و گفت: امکان فرآوری محصولات نفتی و پتروشیمی در غرب کشور وجود دارد و می‌توان این محصولات را با مرکزیت کرمانشاه به عراق که در سال‌های آینده امکان تولید محصولات پتروشیمی را ندارد، صادر کرد.

زنگنه با بیان اینکه افراد تاثیرگذار پنج استان غرب کشور در زمینه‌های مختلف، باید چند ماه یک‌بار با هم نشست‌های هم‌اندیشی برگزار کنند، تاکید کرد: در حوزه نفت و صنایع پایین‌دستی هر حمایتی که لازم باشد از این استان‌ها و به‌ویژه کرمانشاه انجام خواهیم داد.

وی بر ضرورت تربیت نیروی انسانی ماهر و آموزش‌دیده در این مناطق تاکید کرد و گفت: نیازمند یک حرکت متمرکز برای حرفه‌آموزی در کرمانشاه هستیم. باید آموزش نیروی انسانی به‌ویژه در زمینه مشاغل خدماتی مانند راهنمایان گردشگری، هتلداری و ... صورت گیرد.

وزیر نفت به مزیت‌های کرمانشاه در بخش‌های مختلف اشاره کرد و با بیان اینکه کرمانشاه اگرچه چندان نفت‌خیز نیست، اما در حوزه پتروشیمی و پالایشگاه‌ها ظرفیت زیادی دارد، گفت: ساخت پالایشگاه و چهارمین پتروشیمی در کرمانشاه با مشکلاتی همراه است که امیدواریم این مشکلات هرچه سریع‌تر حل و فرصت خوبی برای این استان فراهم شود.

همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه دیروز با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نفت در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: