تعداد بازدید : ۱۳۷۷
کد خبر : ۱۸۶۳۲۷
ساعت پنج‌ونیم / 67؛
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به خودروهای طلبکار تا تغییرات تازه سازمانی.
جای خالی سلطان نظارت/ گریه برای گور خالی
به گزارش بورس‌نیوز، آنقدر که در ایران سلطان ریخته در قلب آفریقا نیز این تعداد سلطان  و قلمرو وجود ندارد و باید سران قوا فکری به‌حال قماش سلطان‌ها کنند چراکه اگر نقاط سلطان‌خیز مانند علف هرز در اقتصاد ایران زیاد بوده بخاطر ضعف اجرا، قوانین و نظارت است.

برای مثال زمانی که سلطان سکه رخ نمایی کرد، آیا بانک‌مرکزی همانند سلطان اصلی سکه نمی‌توانست وارد گود شود تا مُهره‌های کوچک بازار قبای سلطانی به تن نکنند یا در خصوص واردات و صادرات، آیا سلطان این قشر می‌تواند بدون اجازه گمرک، حتی یک سوزن وارد کنند؟!؟! قوه‌قضاییه باید همانند سلطان نظارت به این بخش‌های دولتی ورود کند و مو را از ماست بیرون کشد.
البته اینها پیش‌گفتاری بود برای آنکه سلطان خصوصی‌سازی پس‌فردا از اقتصاد کشور بیرون نزند چراکه داستان خصوصی‌سازی و انحرافات آن واقعا نیازمند ورود مدعی‌العموم و پیگیری قاطع این قوه را دارد.

پول تازه کجاست

اوضاع بورس همانند دخل‌وخرج کارگری شده که به انتهای ماه رسیده و از این جیب به آن جیب می‌کند، امروز سهامداران در بانک نوسان می‌گیرند و روز دیگر در گروه خودرویی‌ها و شاید فردا روزی، در گروه پترویی‌ها ؛ مدیرعامل شرکت بورس تهران دیروز مطلبی درخصوص وضعیت معاملات بورس پیشنهادی درباره آن داده که باید وزن بازارسرمایه در تامین مالی ارتقا داده شود اما تاکنون هیچکدام از مدیران این سازمان، چگونگی و راهکاری جدیدی را ارائه نکرده‌اند، کماکان در انتظار نشسته‌ایم تا راهکاری ارائه شود.

خبری برای النگوی خواهر فولادی

از خواهر دوقلوی فولادی خبر رسیده که در راستاي بهره‌مندي از ظرفيت موجود در بند (و) تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 كل كشور، تاييديه سازمان تامين اجتماعي در خصوص تهاتر مبلغ 2400 ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت اخذ شده و رقم نهايي تهاتر بسته به سقف اعتباري بانكها، معادل مبلغ ياد شده يا كمتر خواهد بود كه پس از دريافت تاييديه هاي بانكها، افشاي اطلاعات در قالب فرم اصلاحيه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسيد.

خودرویی‌های طلبکار

قطعه‌سازان شبیه پیشروهای جنگ شده‌اند، تمام بار بر دوش آنها بود و سود حاصل از فعالیت‌ آنها یک راست در جیب خودروسازان خالی می‌شود و بازهم می‌گویند که پول؟ کجاست؟ اما حقیقت آن است که خودروسازان چگونه با این همه نسخه بی‌پولی که به بازار ارائه می‌کنند، پیش‌فروش می‌گذارند و مردم صف می‌کشند؛ معجزات پیامبران نیز این‌مقدار کارایی نداشت.
دوستان قطعه‌ساز توماری نوشته که 280هزارنفر بیکار شده‌اند و فعالان این صنعت امروز به یک‌سوم رسیده‌اند، سوال اینجاست که عدم مدیریت، خلاقیت، بهره‌وری و غیره از آن شماست که صنعت خودرو زمین‌گیر شده است و امروز می‌گوید اگر به ما وام ندهید زمین‌خورده و ترامپ می‌خندد؟!؟! به راستی که ترامپ منتظر خاموشی چراغ خودروسازان بوده چراکه حجم صادرات خودرو، کاری کرده که نفت را فراموش کرده‌ایم؛ نزنید این حرف‌ها را زشت است، خود ترامپ هم می‌خندد.
عوارض گمرگی، قوانین مجلس، تبلیغات صدا و سیما ، انحصار تولید، اختصاص وام های چند هزار میلیاردی ، نیروی کاری مفت ، انرژی مفت،عدم پرداخت مالیات واقعی (آب بستن به گزارشات مالی) و .... برای شماست، گریه دیگر چرا؟

تغییرات سازمانی

امروز طبق شایعه‌ای از بهارستانی‌ها شنیده شد که شاید رئیس ملاصدرا نشین امروز در جلسه شورای عالی بورس تغییر کند و وظیفه‌ای رسانه‌ای حکم کرد که باید اطلاع‌رسانی شود، حال برخی دوستان روضه‌ای گرفته‌اند که نگو و نپرس. این خبر اطلاع‌رسانی بود حکم تغییر شما نیست که تن شما به لرزه افتاده.

باشد که رستگار شویم.
حسین بیات
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
با سلام خدمت همه دوستان درباره خودرو چیزی نمی شود گفت هر کجا که دست دولت در ان باشد سفره باز هست مفت خور بی خاصیت فراوان اینها پدر سهامداران خرد رو دراوردن اگر ضرر میکنید اگر عرضه ندارید مدیریت کنید بکشید کنار تا کسی بر کرسی مدیریت تکیه زدند که لایق باشد از مهندسان توانمند بهره برد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: