تعداد بازدید : ۱۸۶۴
کد خبر : ۱۸۶۴۰۲
ساعت پنج‌ونیم/ 68؛
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به نسخه‌ای از دل هیات دولت تا خصوصی‌سازی زیر بار انتقاد.
به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه یا بانک؛ عموما اقتصاد ایران همانند یک شناگری بود که عکس جریان رودخانه شنا می‌کند و این یعنی بجای تامین سرمایه توسط بازارسرمایه، بانک‌ها وارد گود بازی شده‌اند و قبای تامین سرمایه را پوشیده‌اند اما نتیجه آن شده که بانکی 300 هزار قطعه سکه خریده تا پس‌انداز کند، بانکی دیگر در حدی بدور از ذهن زمین خریده تا در موقع گرانی بفروشد و بانکی دیگر حواله‌های دلار را با حقه بازی جابه‌جا کرده تا با گرانی دلار، بهره‌های ناحقی را ببرد.

بعد سر چندرغاز نرخ تسعیر ارز و سود سپرده بانکی چه دلهایی را خوش می‌کنند و با تبلیغات چه دلهایی را می‌برند.

سخنان 25سال پیش دلربایی می‌کند

سال 72 نخستین بار بحث اصلاح پول و حذف صفر به پیش آمد ولی زود فراموش شد شاید نسخه اقتصادی آن روز باید برای روزهای بعد هزینه می‌شد و امروز وقت آن فرا رسیده است.

رئیس بانک‌مرکزی تصمیمی را اتخاذ کرده که باید دید تاثیر مثبت آن بر اقتصاد چیست، 4 صفر رفت که رفت آیا نقدینگی هم می‌رود؟ قضیه زایش روزانه نقدینگی با صفر بازی کم و زیاد کردن آن برطرف نمی‌شود.

نسخه‌ای از دل هیات دولت

امروز رئیس دفتر پاستور گفته که اروپایی‌ها عذرخواهی کردند اما ما گشتیم نبود، نسخه‌ای از دل اروپا برایمان صادر نکنید چون آنها نه سوئیفت، نه مراودات، نه صادرات و گره هیچ مشکلی را باز نکردند و گفتند که نمی‌کنیم، چرا اروپا را باز بزک می‌کنند و به‌عنوان عروس جلوه می‌کنند، خدا داند.

صادراتی با تجدید دارایی


تجدید ارزیابی دارایی‌ها به طور جدی در حال پیگیری است و‌ نهادهای ناظر صنعت بانک در این خصوص به نظرات مثبت واحدی رسیده اند.

در خصوص نرخ تسعیر ارز هم مذاکرات ادامه دارد و بزودی سهامداران صنعت بانک با خبرهای بسیار مثبتی از این محل مواجه می شوند،سهامداران اسیر شایعات نشده و هیجانی تصمیم نگیرند.

خصوصی‌سازی زیر بار انتقاد

زمانی خصوصی‌سازی چک انتقادات را برای خود کشید که رددیون را به‌جای خصوصی در دستور واگذاری‌ها قرار داد تا بنگاه‌های بخش‌خصوصی درگیر عجایب روزگار و سرپرستی بانک‌ها بر بنگاه‌هایی نظیر پتروشیمی و فولادی ها شوند.

باید اوضاع تصحیح شود درغیراینصورت، اقتصاد به نابودی می‌رود چراکه هیچ‌چیز سرجای خود نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: