تعداد بازدید : ۱۶۹۱
کد خبر : ۱۸۶۵۰۰
مدیر فروش سیمان داراب در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
با توجه به مدیریت کارگروه سیمان در استان فارس، این استان مشکل رقابت منفی و افت تقاضا نداشته و وضعیت، مطلوب ارزیابی می شود.
اتحاد سیمانی ها و افزایش پلکانی قیمت، پیش شرط افزایش قیمت سیمان

به گزارش بورس‌نیوز، شنیده‌ها حاکی از این است که با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت تمام شده سیمان توسط یک موسسه حسابرسی در حال آنالیز بوده و احتمالا به زودی شاهد افزایش قیمت سیمان خواهیم بود.

«ساراب» از جمله سهم های گروه سیمانی است که امسال از افزایش قیمت ها بهره مناسبی برده است. این شرکت در نیمه نخست امسال ۱۳۸۰۹۴ میلیون ریال سود خالص محقق کرده که ۱۶۴ درصد بیش از سال گذشته بوده است. این اتفاق مرهون افزایش ۱۵ درصدی فروش بوده و درآمد فروش ۹ ماهه شرکت هم ۲۰ درصد بیش از درآمد سال قبل بوده است.

محمد مهدی مهدوی مدیر فروش شرکت سیمان داراب در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص تاثیر افزایش نرخ احتمالی بیان کرد: اگر قیمت مصوب سیمان افزایش یابد، بازار کشش افزایش قیمت خواهد داشت. ضمن اینکه بخش اندکی از بهای تمام شده ساختمان به سیمان وابسته است و افزایش قیمت احتمالی، موجب کاهش تقاضا نخواهد شد.

وی افزود: به هر حال با توجه به افزایش هزینه های تولید، افزایش قیمت سیمان منطقی است؛ ولی به نظر می رسد بهتر است پس از بررسی و آنالیز قیمت تمام شده سیمان، قیمت منطقی تعیین شود؛ ولی افزایش قیمت در چند مرحله اعمال شود تا شوکی به بازار وارد نشود که در نتیجه آن، رقابت منفی بین شرکت های سیمانی ایجاد گردد. 

این فعال صنعت سیمان اظهارکرد: امسال یک مرحله افزایش قیمت سیمان اعمال شده که آثار مثبتی هم در شرکت‌های سیمانی بر جای گذاشته است؛ در این مرحله، افزایش تقریبا ۵ درصدی سیمان، شوکی به بازار وارد نخواهد کرد و در صورت هماهنگی کارخانجات سیمانی به راحتی قابل اجرا خواهد بود. ولی موافق افزایش قیمت ناگهانی و شدید سیمان در یک مرحله نیستم ضمن اینکه در صورت افزایش تدریجی قیمت سیمان احتمال رقابت منفی بین سیمانی ها تضعیف شده و می توان به اعمال قیمت های جدید بدون ارائه تخفیف خوشبین بود.

فعال صنعت سیمان در رابطه با وضعیت «ساراب» اظهار داشت: امسال حجم تقاضای سیمان نسبت به سال گذشته، افت داشته است؛ اما خوشبختانه با توجه به مدیریت کارگروه سیمان در استان فارس، این استان مشکل رقابت منفی و افت تقاضا نداشته و وضعیت، مطلوب ارزیابی می شود. 

وی خاطرنشان کرد: شاید در نقاط دیگری از کشور به سبب کمبود تقاضا، رقابت منفی و افت قیمت وجود داشته باشد، ولی در استان فارس مشکل رقابت منفی و ارائه تخفیفات فروش نداریم و همین اتحاد بین شرکت های بزرگ سیمانی در استان فارس منجر به بهبود وضعیت و رشد سودآوری شرکت شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.