تعداد بازدید : ۲۳۱۵
کد خبر : ۱۸۶۵۰۹
ساعت پنج‌ونیم/ 69؛
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به تغییر فرمول قیمت‌گذاری مس تا علاقه دلار برای ورود به کانال 12هزار تومانی!
غولی که درگیر اعتیاد شد/ خواب کیلومتری برای پیش‌فروش و صف‌های خرید
به گزارش بورس‌نیوز، غول‌های اقتصادی ایران، داستانی غم‌انگیز داشته که شاهنامه نیز برای آن گریان است، چراکه در زمان کلنگ‌زنی این غول، کسی فکر نمی‌کرد خصوصی‌سازی این غول اراکی را به ورطه‌ای بیاندازد که این غول بزرگ روزی کارتن‌خواب شود.

حکایت غول این داستان خصوصی‌ساز آنگونه بود که رغیب بزرگ خود زیمنس را کنار زد و زمانی که شاسی لودر ولوو را ساخت، همه را انگشت به‌دهان گذاشت؛ شاید همین حسودان بودند که این غول را درگیر اعتیاد خصوصی‌سازی کردند.

چه کسی باور می کرد غول صنعت ایران سردرگریبان بماند چراکه قیمت فروش کارخانه 10هزار میلیاردی به 70 میلیارد تومان تنزل یابد و به یک بی‌سواد پیش‌کش شود ، حراجی از نوع وزیر تکنوکراتی که کتاب کینز را از آغوش خود جدا نمی‌کند و شب‌ها تا این کتاب را دوره نکند، چشم روی چشم نمی‌گذارد.

سردرگمی هنوز هست

بازار کماکان به‌دنبال سرمایه می‌گردد، امروز بازارسرمایه کاملا بی‌زور بود و عزم آن برای روزهای خوب تابستان و سال‌های طلایی کافی نبود، درحالی که بانک‌ها قصد رهایی تامین سرمایه ندارند، باید دید که آیا رئیس ابقا شده ملاصدرا می‌تواند باردیگر لبخند را بر لبان سهامداران بیاورد و تکانه‌ای مثبت به بازار دهد.

ابزارهای بازارسرمایه برای ورود سرمایه شاید در نگاه نخست کافی به‌نظر برسد اما زمانی که شرکت‌ها تمایلی برای ورود به این بازار ندارند، شاید عدم آشنایی بنگاه‌های اقتصادی نسبت به ابزارها و مزیت‌ها دلیل آن باشد، شاید سوالی مطرح شود که مگر می‌شود بازارسرمایه را نشناسند اما باید گفت که آری، امروز علنا مشاهده شد که بنگاه‌های اقتصادی مزیت‌های تامین سرمایه بانک‌ها را از بر کرده‌اند اما از نظر بازارسرمایه کاملا پُر از خالی هستند.

خواب‌های کیلومتری برای صف‌های کیلومتری!

خودروسازان باردیگر کمر به افزایش قیمت را محکم کرده و در بوق خود می‌دمند که تنوع محصولات را چنان و چنون افزایش داده‌ایم که اگر رشد نرخ را به خود نبینیم، خودروهای پیش‌فروش فعلی که هیچ، پیش‌فروش آینده را هم نمی‌توانیم تحویل دهیم؛ قطعه‌سازان هم که طلب آنها به 20 هزارمیلیارد تومان رسیده را فعلا فراموش کنید که خریدار اگر از شب قبل در صف نخوابد ما خوابمان نمی‌برد.

فرمول قیمت‌گذاری مس مجددا دستخوش تغییر شد!

طبق فرمول قیمت‌گذاری جدید، نحوه محاسبه قیمت کاتد مسی در هر هفته بدین صورت شده که میانگین مس جهانی در هفته گذشته *میانگین دلار نیما * 3 درصد منفی باشد ضمنا مدت اعتبار اسنادی از 3 به 4 ماه تغییر یافت و هزینه مالی ماهیانه نیز از 1.25 درصد به یک درصد کاهش یافت.

علاقه دلار به کانال 12هزارتومانی!

نوسان دلار نزدیکی کانال 12هزارتومانی را رها نمی‌کند و امروز قیمت دلار نقدی به 11750 تومان
رسیده که 50 تومان افزایش نسبت به قیمت قبل و 350 تومان افزایش نسبت به قیمت اول وقت امروز را تجربه کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: