تعداد بازدید : ۱۰۳۴
کد خبر : ۱۸۶۵۶۲
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده‌های نفتی:
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده‌های نفتی گفت:فراورده‌های نفت در زمره تحریم‌ها قرار ندارند و تنها مشکل در زمان تحریم شاید نقل و انتقالات پولی باشد، که امکان صادرات فراورده‌های ایران به دلیل گستردگی مرزهای دریایی و زمینی که کشورمان دارد کاملا مهیا است.

به گزارش بورس نیوز، علیرضا صادق‌آبادی، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده‌های نفتی اظهار کرد: فراورده‌های نفت در زمره تحریم‌ها قرار ندارند و تنها مشکل در زمان تحریم شاید نقل و انتقالات پولی باشد، که امکان صادرات فراورده‌های ایران به دلیل گستردگی مرزهای دریایی و زمینی که کشورمان دارد کاملا مهیا است.

صادق‌آبادی گفت: فراورده‌هایی که ایران به لحاظ کیفیت مانند بنزین، تولید می‌کند در منطقه کمیاب و خاص است و مشابه ندارد لذا بازاریابی آن نیز به راحتی صورت می‌گیرد و ما به هیچ وجه نگرانی به لحاظ بازارهای صادراتی به ویژه در زمان تحریم‌ها را نداریم.

صادق‌آبادی در زمینه میزان قیر تحویلی به دولت از سوی پالایشگاه‌ها بر اساس بودجه سال ۹۸ گفت: ‌این میزان فراورده که به صورت تهاتری در قبال دریافت خوراک مایع تحویلی به پالایشگاه‌ها صورت می‌گیرد یک توافق است و وزن بالایی هم ندارد. این تنها تهاتر برای مصارف روکش آسفالت، ساختمان‌سازی و ... به نهادهای دولتی داده خواهد شد.

وی درباره اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان بودجه ۹۸ از منابع دریافتی خوراک مایع برای خرید قیراز پالایشگاه‌ها گفت: این تهاتر با توافقی که صورت گرفته در سال ۹۸ اجرا می‌شود و در سبد محصولات پالایشگاهی نیز قرار دارد.

صادق‌آبادی درباره تولید بنزین توسط مجتمع‌های پتروشیمی اظهار کرد: تولید بنزین در پتروشیمی‌ها بلامانع و به دور از هر گونه تداخل کاری با پالایشگاه‌ها است. تولید بنزین توسط پتروشیمی‌ها اگر بر مبنای استاندارد صورت گیرد بسیار خوب است و حتی پتروشیمی‌ها می‌توانند به بازارهای صادراتی این فرآورده هم فکر کنند.

وی درباره این موضوع که قبلا پتروشیمی‌ها بنزین بی کیفیت تولید می‌کردند، گفت: بنزین یک کالای استراتژیک است و تنها مشخصه آن کیفیت است و هر مجموعه ای که توانایی تولید بنزین با کیفیت را داشته باشد کاملا حرکت مثبتی خواهد بود.

صادق‌آبادی درباره عرضه بنزین توسط پتروشیمی‌ها گفت:‌ بازار مصرف این فرآورده به قدری بزرگ است که هر مجموعه‌ای اگر بنزین باکیفیت تولید کند قطعا جای خود را در بین خریداران باز خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.