کد خبر : ۱۸۶۵۹۵
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت:
۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: به صورت کلی در بخش کشاورزی کشور شاهد افزایش بودجه نیستیم و امروز کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

به گزارش بورس نیوز، عباس پاپی‌زاده بالنگان در خصوص وضعیت بودجه بخش کشاورزی در سال آینده، گفت: به صورت کلی در بخش کشاورزی کشور شاهد افزایش بودجه نیستیم و امروز کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نسبت به کلیات بودجه انتقادات کلی وجود دارد، تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 98 مباحث کشاورزی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و حفظ قدرت خرید مردم ضعیف دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص اینکه میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی به میزان سال گذشته است، گفت: در صورتی که میزان تورم را مدنظر قرار دهیم متوجه می‌شویم که بودجه صندوق بیمه محصولات کشاورزی در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی موضوعات که در لایحه بودجه سال 98 به صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته است نیاز به بررسی بیشتر دارد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به صورت مثال بودجه‌ عمرانی سال گذشته 62 هزار میلیارد بوده و در سال جاری نیز این میزان در نظر گرفته شده است که با احتساب تورم قدرت اجرای پروژه‌های عمرانی کاهش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال 98 اعتبار صندوق بیمه محصولات کشاورزی به میزان سال گذشته است که احتمالا در جریان بررسی لایحه تغییراتی در آن اعمال و افزایش داده شود.

پاپی‌زاده بالنگان با اشاره به اینکه سال گذشته نیز اعتبار در نظر گرفته شده برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی راضی‌کننده نبود و بخش زیادی از خسارات کشاورزان پرداخت نشد، اضافه کرد: با توجه به میزان تورم سال جاری هرچند که اعداد بودجه بخش‌های مختلف در حوزه کشاورزی افزایش پیدا کرده اما شاهد کاهش قدر خرید مردم در جامعه هستیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: