کد خبر : ۱۸۶۷۲۸
در کمیسیون انرژی انجام شد؛
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه تصویب «پیشنهاد حذف درآمد نفت از بودجه سنواتی و واریز آن به یک صندوق جداگانه برای ایجاد زیرساخت‌های تولیدی» با توجه به نیاز و وابستگی شدید به این درآمد در کمیسیون تلفیق دور از ذهن است اما در کمیسیون انرژی رای لازم را کسب کرد.

به گزارش بورس نیوز، هدایت‌الله خادمی با اشاره به تصویب «پیشنهاد حذف درآمد نفت از بودجه سنواتی» در کمیسیون انرژی و ارسال آن به کمیسیون تلفیق بودجه سال 98جهت بررسی و تصویب، گفت: اگرچه تصویب «پیشنهاد حذف درآمد نفت از بودجه سنواتی و واریز آن به یک صندوق جداگانه برای ایجاد زیرساخت‌های تولیدی» با توجه به نیاز و وابستگی شدید به این درآمد در کمیسیون تلفیق دور از ذهن است اما در کمیسیون انرژی رای لازم را کسب کرد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس دولت ادامه داد: خام‌فروشی نفت طی 40 سال گذشته و تک‌محصولی بودن اقتصاد کشور سبب شده اکنون در شرایط تحریم مشکلات عدیده اقتصادی به بدنه جامعه فشار وارد شود.

وی با بیان اینکه بیش از 50درصد درآمدهای کشور وابسته به نفت است لذا حذف این درآمدها مشکلات اقتصادی کشور را بیشتر می‌کند، افزود: اکنون دولت و مجلس ناچار هستند پیشنهاد حذف یکباره درآمد نفتی را از بودجه کشور ارائه دهند در حالی که بهتر بود در طول 4 دهه گذشته بخشی از این درآمد صرف ایجاد زیرساخت‌ها و کارهای اساسی می‌شد.

خادمی معتقد است غیرشفاف بودن بودجه کل کشور، همچون بودجه و هزینه شرکت‌های دولتی جایی برای اجرای پیشنهاداتی همچون حذف درآمد نفت از بودجه سالانه و واریز آن به یک صندوق جداگانه برای ایجاد زیرساخت‌های تولیدی نگذاشته است.

خادمی اضافه کرد: اگرچه احتمال کسب رای «پیشنهاد حذف درآمد نفت از بودجه سالانه و واریز آن به یک صندوق جداگانه برای ایجاد زیرساخت‌های تولیدی» در کمیسیون تلفیق بسیار پایین است اما این پیشنهاد تلنگری برای عبور از این درآمد و رفتن به سمت درآمدهای غیرنفتی است.

به اعتقاد عضو کمیسیون انرژی مجلس درآمد حاصل از فروش نفت‌خام باید در سال‌های گذشته صرف تولید بنزین، گازوییل و ساخت پالایشگاه می‌شد چراکه اکنون در شرایط تحریم بودجه امکان ایجاد زیرساخت‌ها کمتر شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: