تعداد بازدید : ۷۴۸
کد خبر : ۱۸۶۷۲۹
آبسیم بررسی کرد؛
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
شهرداری تهران از سهامداری «رفاه» خارج می‌شود تا این سهم با نوسانات بالا، خوراک نوسان‎گیران را تأمین می‎کند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، امروز بلوک 6.21 درصدی سهام «فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه» متعلق به شهرداری تهران به قیمت پایه هر سهم 19063ریال روی میز فروش قرار می‌گیرد. 

این بلوک غیر مدیریتی معادل با 28 میلیون سهم است که با دستور قضائی به شرکت سپردهگذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در مورد فروش اوراق بهادار بازداشتی به طور یکجا و نقد عرضه می‎گردد.

شایان ذکر است که هم اکنون این سهم در محدوده 12000 ريال معامله میشود.

شرکت بازتاب سهام توس با مالکیت 42.6 درصد به عنوان سهامداران عمده «رفاه» شناخته می‎شود و باقی سهامداران اغلب شهرداری استان‎ها هستند.

«رفاه» به سبب حضور در بازار پایه یکی از سهم های پرنوسان بازار به شمار می‎رود و به سبب سهام شناور کم، خوراک مناسبی برای نوسان‎گیران است. در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه این سهم با رشد خیره کننده طی مدتی کوتاه از 7000 به بیش از 25000 ريال رسید. نه برای این رشد دلیل قانع‎کننده‎ای وجود داشت و نه برای افت قیمت اخیر عامل مهمی شناسایی شده است.

آسایش به «رفاه» بازمی‎گردد / بلوکی دیگر روی میز فروش

در خصوص این شرکت باید عنوان کرد که با سرمایه 450 میلیارد ريالی، بیش از 600 میلیارد ريال سود انباشته دارد. در 6 ماهه منتهی به فروردین 97 رشد 99 درصدی در درآمدهای عملیاتی را به ثبت رساند. در مجموع، طی دوره های اخیر روند فروش همگام با افزایش تورم، رشد داشته است و انتظار می رود با روند کنونی، در سال مالی منتهی به مهر 97 رقمی بیش از سال گذشته شناسایی شود.

آسایش به «رفاه» بازمی‎گردد / بلوکی دیگر روی میز فروش

هر چند اوضاع فروش مناسب به نظر می‎رسد، اما بهای تمام شده نفس سود را می‏‎گیرد و مجال حضور در حاشیه سودهای بالا را نمیدهد.

آسایش به «رفاه» بازمی‎گردد / بلوکی دیگر روی میز فروش

با در نظر گرفتن روند صعودی فروش، امید میرود «رفاه» به ارقامی بالاتر در سود دست یابد و شاید با تغییر یکی از سهامداران عمده، روند معاملات تغییر کند و شرایط دیگری را تجربه نماید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: