تعداد بازدید : ۵۲۳
کد خبر : ۱۸۶۸۱۶
معاون رئیس‌جمهور خبر داد؛
۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در حال حاضر با کمبود یک سری مصارف ضروری مواجه هستیم و در این شرایط انتظار داریم که صادر کننده ها در کنار دولت باشند تا اوضاع سخت را پشت سر بگذاریم.
به گزارش بورس نیوز، محمدباقر نوبخت افزود: از ابتدای سال جاری با مشکل تحریم ها مواجه شدیم و اکنون امکان صادرات نفت خام به شدت با محدودیت مواجه است.

وی تصریح کرد: از فروش 2 هزار و 440 بشکه نفت در حد 47 میلیارد تومان درآمد ارزی در بودجه پیش بینی شده بود اما اکنون این عدد بسیار کم شده و با همان فروش کم، امکان انتقال ارز نفت وجود ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: نفت با کشتی حمل می شود اما کشتی تحریم و بیمه کشتی ها نیز تحریم است.

وی عنوان کرد: دیشب چهار هزار و 200 میلیارد تومان یارانه پرداخت کردیم و امروز در بازدید از کپرهای جنوب کرمان افتخار می کنیم که یارانه پرداخت کردیم.

نوبخت بیان کرد: با همه مشکلات، طی چهل ساله گذشته کشور را مدیریت کردیم و از این گردنه هم با موفقیت عبور خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طرف مقابل ما آدم نابخردی بوده است اظهار داشت: دنیا اعتراف کرد که ترامپ، دنیا را با مشکل مواجه کرده تا جایی که دولت خود را نیز تعطیل کرده است.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: در سال 90 تا 91 با وجود آن تحریم ها، اینقدر با مشکل مواجه نشده بودیم.

وی افزود: هرگاه با طرفی مذاکره می کنیم می بینیم از سوی آمریکا شبانه با آن تماس گرفته و تهدیدش می کنند از این رو با بسیاری از مشکلات مواجه هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به مشکلات مناطق جنوبی استان کرمان بیان کرد: با همکاران بانک مرکزی صحبت می کنیم تا مشکلات این مردم زحمتکش برطرف شود.

وی به نشست ستاد اقتصاد مقاومتی جنوب کرمان اشاره و تصریح کرد: هدف از برگزاری اینگونه نشست ها این است که مسائل و مشکلات مناطق را مستقیم به مرکز برسانیم و دیدیم که امروز مدیران استان کرمان، به خوبی مشکلات را بازگو کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: همه مشکلات شهرهای جنوبی کرمان را در قالب 16 طرح، برنامه ریزی و 686 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح ها مصوب کردیم.

نوبخت ادامه داد: البته با تخصیص اعتبار به این طرح ها، اگر چه نمی توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد، اما حداقل می توان بخشی از نیازهای استان را تامین کرد.

معاون رئیس جمهوری همچنین به استمهال تسهیلات کشاورزان اشاره و تصریح کرد: استمهالی که برای کشاورزان تصویب می کنیم سبب تعویق سه ساله است که سازمان برنامه و بودجه، جرایم این وام ها را متقبل می شود.

وی گفت: برای نخستین بار از سوی شورای نگهبان برای استمهال، سقفی مشخص شده که بانک مرکزی 2 هزار میلیارد ریال برنامه ریزی کند، اما این نگرانی کشاورزان برطرف می شود.

نوبخت همچنین عنوان کرد: در زمینه کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز 30 میلیارد تومان اعتبار به عنوان هدیه به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد اهدا می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشورروز پنجشنبه در سفر یکروزه خود به جنوب کرمان از طرح های اقتصاد مقاومتی قلعه گنج، شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بازدید و طرح آبرسانی به این شهر را افتتاح کرد.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر، یک سوم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.