تعداد بازدید : ۵۲۹
کد خبر : ۱۸۶۸۲۴
اظهارنظر وزیر کشاورزی درباره کشت گیاهان دارویی:
۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت گیاهان دارویی و توسعه صنعت گیاهان دارویی از برنامه های اولویت دار بخش کشاورزی در استان های کشور است.
به گزارش بورس نیوز، محمود حجتی با اشاره به تدوین و تصویب برنامه اقتصاد مقاومتی در زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی ، افزود: با کشت این گیاهان، علاوه بر حفظ گونه های دارویی بر درآمدزایی کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی و مرتعی کمک می شود.

وی اظهار داشت : راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی در حاشیه طرح های کشاورزی به خصوص طرح های کشت گیاهان دارویی علاوه بر درآمدزایی ارز آوری خوبی برای کشاورزی و اقتصاد کشور خواهد داشت.

وی گفت: بهره برداران با استانداردسازی تولید، بسته بندی و فرآوری می تواند در توسعه این بخش فعالیت کنند.

حجتی گفت : گیاهان در مناطق مختلف کشور براساس موقعیت جغرافیایی و وضعیت آب و هوایی قطب بندی و کشت می شود. وی، به خشکسالی های اخیر و کمبود بارش اشاره کرد و گفت: با کشت گیاهان کم آب بر و همچنین گیاهان دارویی می توان زمینه اشتغال در بخش صنعت گیاهان دارویی را افزایش داد.

وزیر جهاد کشاورزی بر ایجاد تعاونی های تخصصی گیاهان دارویی ، برنامه ریزی برای جذب اعتبارات آبخیزداری و تولید گیاهان ارگانیک تاکید کرد.

استاندار چهارمحال وبختیاری نیز گفت: نبود صنایع تبدیلی در استان یکی از مشکلات بخش کشاورزی است.

اقبال عباسی افزود: سالانه یک میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، زراعی، شیلات و دامی در استان تولید می شود که کمبود صنایع تبدیلی و فرآوری باعث شده سود و درآمد این بخش به سمت دلالان برود.

به گفته وی، این استان به لحاظ وجود منابع آب و خاک مناسب برای توسعه کشاورزی و دامپروری و همچنین کشت گیاهان دارویی است که باید علاوه بر گسترش این بخش به بخش فرآوری محصول و احداث واحدهای صنایع تبدیلی نیز توجه شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: