تعداد بازدید : ۸۵۱
کد خبر : ۱۸۷۰۸۵
آبسیم بررسی کرد:
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
در میان صنایع مخلتف، گروه فراورده های نفتی جایگاه و اهمیت ویژه ای برای سهامداران و سرمایه گذاران دارد و همواره با رشد این صنعت بازار سهام نیز همگام با این گروه رشد کرد. در 9 ماهه سال جاری فقط یک شرکت از این گروه نتوانست رشد کند.

رشد همگانی پالایشی‌ها / «شپاس» جا ماند «ونفت» سرعت گرفت

به گزارش واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز در دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 97 از بین 12 شرکت حاضر در گروه فراورده های نفتی فقط «شپاس» در مبلغ فروش افت داشت. مبلغ درامدهای عملیاتی این شرکت 1 درصد نسبت به 9 ماهه سال قبل کاهش یافت اما در سود خالص 7 درصد رشد را به ثبت رساند.

در این گروه «ونفت» بالاترین درصد رشد درامد عملیاتی را داشت و «شپنا» 117 درصد و «شبندر» 104 درصد رشد فروش را در کارنامه 9 ماهه خود ثبت کردند.

از نظر سود خالص بالاترین رشد از آن «ونفت» گردید و «شسپا» با 247 درصد و «شنفت» با 186 درصد افزایش بهترین عملکرد را داشتند.

در تصویر زیر عملکرد گروه پالایشی را در دروه 9 ماهه سال جاری مشاهده می کنید. شایان ذکر است که این گروه هم از افزایش قیمت نفت و هم از رشد قیمت دلار سود می برند.

رشد همگانی پالایشی ها / «شپاس» جا ماند «ونفت» سرعت گرفت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: