تعداد بازدید : ۷۶۵
کد خبر : ۱۸۷۱۰۱
رئیس فراکسیون توسعه روستایی گفت:
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
رئیس فراکسیون توسعه روستایی گفت: معادن سرب، مس و پتاس در حوزه انتخابیه اینجانب کشف و در حال استخراج است. معدن سنگ آهن نیز در این منطقه وجود دارد که هنوز به مرحله استخراج نرسیده است.

به گزارش بورس نیوز، عباسعلی پوربافرانی با اشاره به صنایع مناسب مناطق کویری، گفت: مناطق کویری پتانسیل و ظرفیت خاصی برای توسعه اقتصاد دارند. در منطقه خور و بیابانک معادن بسیاری وجود دارد که با سرمایه‌گذاری‌های کافی می‌توان از این فرصت برای توسعه اقتصادی استفاده کرد؛ سرمایه‌گذاری در حوزه معدن باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در خانه ملت افزود: معادن سرب، مس و پتاس در حوزه انتخابیه اینجانب کشف و در حال استخراج است. معدن سنگ آهن نیز در این منطقه وجود دارد که هنوز به مرحله استخراج نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در مناطق کویری نمی‌توان صنایع آب‌بر راه اندازی کرد اما این مناطق ظرفیت مناسبی برای توسعه صنایع دستی و فرش دارد. فرش نایین شهرت جهانی دارد و در صورتی که سرمایه‌گذاری‌های لازم برای استفاده از این ظرفیت انجام شود درآمدهای مناسبی برای کشور به همراه داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: High tech یکی دیگر از صنایعی است که توسعه آن در مناطق کویری عایدی بسیاری برای مردم ایجاد می‌کند این صنعت رویکرد نوینی از صنایع هستند که از فناوری برتر و بالایی برخوردار بوده و دانش فنی ، نوآوری و خلاقیت ، توجهی در تعریف و تکوین آن دارد. مشخصه اصلی این صنایع ، ایجاد ارزش افزوده بالا، اتکا به نیروی انسانی متخصص و تحصیلکرده و تحت تاثیر قراردادن سایر بخش‌های تولیدی و خدماتی از طریق افزایش بهره‌وری است.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی با بیان اینکه قطعه‌سازی یکی دیگر از صنایعی است که می‌توان در مناطق خشک و کویری از آن بهره برد، تاکید کرد: هر صنعتی که نیازمند آب نباشد می‌تواند در مناطق کویری راه‌اندازی و توسعه یابد چراکه نیروی تخصصی و ماهر نیز در این مناطق بسیار است.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای بهره برداری از ظرفیت مناطق کویری، بیان کرد: بهره‌برداری از مناطق کویری به حمایت مسئولان، سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات نیاز دارد تا زیرساخت‌های مناسب برای آب، برق، گاز و... ایجاد شود.

نماینده نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: صنعت گردشگری کویر نیز یکی از ظرفیت‌هایی است که در صورت حمایت می‌تواند در توسعه اقتصادی منطقه موثر باشد. در حال حاضر بوم گردی‌های بسیاری راه اندازی شده که جذابیت خاصی برای گردشگران دارند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: