تعداد بازدید : ۱۰۸۲
کد خبر : ۱۸۷۲۲۰
روند ضعیف نارنجی‌پوشان جاده مخصوص؛
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
نکته قابل توجه در گزارش دی ماه شرکت، افت نرخ فروش تیبا و سراتوی شرکت نسبت به آذر ماه بوده است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سایپا در ادامه گزارش‌های ضعیف عملکرد خود، میزان عملکرد تولید و فروش دی ماه خود را نیز منتشر کرد. 

بر اساس این گزارش، مقادیر فروش خودروهای این شرکت در دی ماه به حدود 15 هزار دستگاه خودرو رسیده که عملکرد بسیار ضعیفی ارزیابی می‌گردد. 

میزان فروش متوسط ماهیانه 9 ماهه قبل شرکت در حدود 27 هزار دستگاه بوده و مقادیر فروش از ابتدای سال شرکت تا پایان دی ماه به 260هزار دستگاه خودرو رسیده که این مدت در سال گذشته و مدت زمان مشابه، بیش از 345 هزار دستگاه خودرو بوده است.

سایپا و ادامه روند ضعیف فروش در دی ماه

نکته قابل توجه در گزارش دی‌ماه شرکت، افت نرخ فروش تیبا و سراتوی شرکت نسبت به آذرماه بوده که در نوع خود و در زمانی که قیمت‌ها در بازار خودرو به صورت روزانه در حال افزایش است، با کاهش نرخ مواجه بوده‌اند. نرخ فروش تیبا و سراتو در دی ماه به ترتیب 2.6 و 8 درصد کاهش را نسبت به آذر ماه تجربه کرده‌اند.

جمع درآمدهای عملیاتی تجمیعی شرکت از ابتدای سال تا پایان دی ماه به مبلغ 71 هزار و 161 میلیارد ریال رسیده و این در حالی است که در مدت مشابه 10 ماهه سال 1396، جمع فروش شرکت به بیش از 87 هزار میلیارد ریال رسیده بود و به این ترتیب شاهد افت 19 درصدی مبالغ فروش شرکت هستیم.

در صورت عدم تغییر نرخ‌های فروش در دو ماه آینده و همچنین احتمال کاهش بیشتر مقادیر فروش با توجه به عدم استقبال خریداران از نرخ‌های جدید، می توانیم انتظار افزایش بیشتر زیان شرکت در 3 ماهه پایانی سال را داشته باشیم. لازم به ذکر است که این شرکت در دوره 9 ماهه منتهی به پایان اذر ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، مبلغ 50 هزار میلیارد ریال زیان خالص محقق کرده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: