تعداد بازدید : ۸۷۵
کد خبر : ۱۸۷۲۲۱
مدیر امور سهام لیزینگ ایرانیان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
مدیر امور سهام لیزینگ ایرانیان گفت: در سال‌های اخیر اقدامات فنی در جهت وصول مطالبات شرکت انجام شده که این امر رشد 100 درصدی روند وصول مطالبات شرکت راه به همراه داشته که به تبع آن در سال جاری 360 میلیارد ريال از مطالبات شرکت وصول شده است.

رشد 100 درصدی روند وصول مطالبات

رضا سعیدی مدیر امور سهام لیزینگ ایرانیان به بورس نیوز گفت: در سال جاری بنابه دلایلی همچون اعمال مجدد تحریم ها ، افزایش نرخ ارز و پیش خرید محصولات ایران خودرو و سایر خودروسازان توسط مشتریان تا پایان سال 98 ، خودرویی برای عرضه به این شرکت باقی نمانده که این امر موجبات کاهش درآمد عملیاتی سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل را فراهم کرد.

وی بابیان اینکه وابستگی "وایران" به شرکت مادر که تا سال 96 ماموریت آن نقد کردن چک های سازمان فروش بود کاهش یافته است، افزود: فعالیت شرکت در حال حاضر شامل پرتفویی از ارائه تسهیلات خرید کالاهای بادوام مانند مسکن، تجهیزات ساختمانی، خودروهای لوکس و خودروهای سنگین و ... است.

سعیدی خاطرنشان کرد: این شرکت در نظر دارد که با نقدینگی بالغ بر 3000 میلیارد ریال سرمایه در سال 98 جهت ورود به بازارهای مختلف سرمایه گذاری کند که امید است به تبع آن سود بیشتری نیز عاید شرکت شود.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر اقدامات فنی در جهت وصول مطالبات شرکت نیز انجام شده است، افزود: اقداماتی نظیر بررسی سوابق، طرح ریزی نحوه وصول، توزیع علمی و فنی مطالبات بین کارشناسان، آموزش کارشناسان و برقراری سیستم گزارش گیری از آنان، تدوین سیستم پرداخت پاداش متناسب با عمکرد کارشناسان، برقراری ارتباطات گسترده و موثر با شوراهای حل اختلاف و دادگاه ها و ارجاع پرونده به مراجع ذیربط و تسریع در حصول نتیجه، تدوین دستورالعمل بخشودگی از جمله این اقدامات محسوب می شوند که این امر رشد 100 درصدی روند وصول مطالبات شرکت راه به همراه داشته و به تبع آن در سال جاری 360 میلیارد ريال از مطالبات شرکت وصول شده است.

مدیر امور سهام لیزینگ ایرانیان افزود: براساس پیش بینی‌های انجام شده باید تا پایان سال جاری مبلغ 450 میلیارد ریال از مطالبات شرکت از این محل وصول و هچنین در خصوص کل مطالبات معوق طی دو سال آینده نیز تعیین تکلیف انجام شود.

سعیدی با بیان اینکه در شرکت های لیزینگ دارائی‌های نزدیک به وجه نقد و نیروهای انسانی کارآمد سرمایه محسوب می شوند، ادامه داد: به همین دلیل در سال جاری فروش ساختمان‌های تملیکی شرکت در دستور کار مدیران قرار گرفت.

مدیر امور سهام لیزینگ ایرانیان با اشاره به اینکه روند تبدیل دارائی‌های بلند مدت شرکت به دارائی جاری از سال 1395 آغاز شده است، افزود: این شرکت در سال 95 باقیمانده سهم سرمایه‌گذاری در ملک کرج را به فروش رساند و ضمن طبقه‌بندی املاک تملیکی با عنوان دارائی‌های آماده برای فروش در صورت‌های مالی در نظر دارد که تا پایان سال 1397 کلیه املاک تملیکی را نیز به فروش برساند که در همین راستا تاکنون املاک پستل، دماوند و خواجه عبداله به فروش رسیده و فروش املاک ظفر و باغچه پونک نیز در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: