تعداد بازدید : ۱۴۷۶
کد خبر : ۱۸۷۲۲۲
«ادامه عملکرد ضعیف ایران خودرو در دی ماه»
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
پس از گزارش بسیار ضعیف و نگران‌کننده شرکت های ایران خودرو و سایپا در عملکرد 9 ماهه و تحقق زیان‌هایی بیش از 5.000 میلیارد تومانی، عملکرد دی ماه این شرکت ها هم خبر از احتمال بالای افزایش چند هزار میلیارد تومانی زیان در ماه‌های انتهایی دارد .

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از گزارش بسیار ضعیف و نگران‌کننده شرکت های ایران خودرو و سایپا در عملکرد 9 ماهه و تحقق زیان‌هایی بیش از 5.000 میلیارد تومانی، عملکرد دی ماه این شرکت ها هم خبر از احتمال بالای افزایش چند هزار میلیارد تومانی زیان در ماه‌های انتهایی دارد .

تنها کافیست مقایسه‌ای بین میزان تولید و فروش شرکت ایران خودرو در 10 ماهه ابتدایی سال جاری را با مدت مشابه سال قبل را انجام داد تا با توجه به هزینه های سنگین مالی و حقوق و دستمزد و ...، بتوان انتظار افزایش و تحقق زیانی چند هزار میلیارد تومانی را تا انتهای سال برای این شرکت تصور کرد.

همانگونه که در جدول فوق نیز قابل مشاهده است کاهش بیش از 48 درصدی مقادیر فروش ایران خودرو در 10ماهه ابتدایی سال، گویای شرایط بحرانی شرکت های خودروساز در ماه های آتی و سال آینده است.


در انتظار زیانی چند ده هزار میلیارد تومانی از ایران خودرو باشید: «ادامه عملکرد ضعیف ایران خودرو در دی ماه»

نکته جالب و قابل ذکر در عملکرد دی ماه این شرکت، فروش بیشتر از مقادیر تولید این شرکت است که نشان از عدم توان تولید این خودروساز و ادامه قطعی وضعیت کنونی حتی علیرغم افزایش نرخ‌های فروش دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: