تعداد بازدید : ۱۵۹۳
کد خبر : ۱۸۷۲۲۲
«ادامه عملکرد ضعیف ایران خودرو در دی ماه»
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
پس از گزارش بسیار ضعیف و نگران‌کننده شرکت های ایران خودرو و سایپا در عملکرد 9 ماهه و تحقق زیان‌هایی بیش از 5.000 میلیارد تومانی، عملکرد دی ماه این شرکت ها هم خبر از احتمال بالای افزایش چند هزار میلیارد تومانی زیان در ماه‌های انتهایی دارد .

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از گزارش بسیار ضعیف و نگران‌کننده شرکت های ایران خودرو و سایپا در عملکرد 9 ماهه و تحقق زیان‌هایی بیش از 5.000 میلیارد تومانی، عملکرد دی ماه این شرکت ها هم خبر از احتمال بالای افزایش چند هزار میلیارد تومانی زیان در ماه‌های انتهایی دارد .

تنها کافیست مقایسه‌ای بین میزان تولید و فروش شرکت ایران خودرو در 10 ماهه ابتدایی سال جاری را با مدت مشابه سال قبل را انجام داد تا با توجه به هزینه های سنگین مالی و حقوق و دستمزد و ...، بتوان انتظار افزایش و تحقق زیانی چند هزار میلیارد تومانی را تا انتهای سال برای این شرکت تصور کرد.

همانگونه که در جدول فوق نیز قابل مشاهده است کاهش بیش از 48 درصدی مقادیر فروش ایران خودرو در 10ماهه ابتدایی سال، گویای شرایط بحرانی شرکت های خودروساز در ماه های آتی و سال آینده است.


در انتظار زیانی چند ده هزار میلیارد تومانی از ایران خودرو باشید: «ادامه عملکرد ضعیف ایران خودرو در دی ماه»

نکته جالب و قابل ذکر در عملکرد دی ماه این شرکت، فروش بیشتر از مقادیر تولید این شرکت است که نشان از عدم توان تولید این خودروساز و ادامه قطعی وضعیت کنونی حتی علیرغم افزایش نرخ‌های فروش دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: